Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Bevezessük a magyar nyelvbe a...

Bevezessük a magyar nyelvbe a nemeket, már csak politikai okokból is?

Figyelt kérdés

Majdnem minden más nyelvben vannak nemek. A magyar nyelv egy gender (semleges) nyelv és ez Magyarországon nem kívánatos.

Amelyik főnév hímnemű, az után tegyük oda ezentúl, hogy fi, a nőnemű után, hogy né.

Régen ezt már megpróbálták, de most ismét itt az alkalom a nyelvújításra. Ezúttal sikerülni fog.

Példának okáért a kankutya lesz a kutyafi, a szuka a kutyáné.

Ha hívunk valakit, akkor ezt lehetne mondani nő esetében:

Magáné, jöjjön ide!

Férfi esetében ezt:

Magafi, jöjjön ide!

Ha valakinek azt mondjuk, hogy van egy gyerekünk és az fiú, akkor elég csak annyit mondani:

Van egy gyerekfim.

Lánygyerek esetén ezt:

Van egy gyerekném.

Ha valamit odaadtunk egy nőnek, akkor ezt mondanámk:

Odaadtam őnének.

Férfi esetében ugyanez:

Odaadtam őfinek.

Nem lenne fantasztikus?



2019. febr. 19. 14:52
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
29%
Ne adj ilyen ötleteket mert még valaki vérszemet kap. Az a szomorú, hogy sokan valami hasonlóba is belemennének csak azért hogy megmutassuk, hogy mi mennyire nem kérünk a nyugati felfogásból.
2019. febr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Mint írtad már egyszer megpróbálták, nem maradt meg, most se maradna. Ráadásul felesleges és még hülyeség is. Értem hogy csak provokálni akarsz, de akkor is.
2019. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Nincs értelme, jobb, ahogy van.


Azt tudod, hogy a németeknél rendszeresen vannak még parlamenti javaslatok is a der-die-das eltörlésére?

A kínaiak műszőrt ragasztanak magukra, mert szőrtelenek, a szőrös népek megszabadulnak a szőrzetüktől.

Mi lenne, ha mindenki azzal békélne meg, amit neki osztott a sors?


Kitérő: szerintem egyre kevesebbet használjuk a nővér-hug, öccs-bátty szót, hanem csak a testvért. Ezellen tegyünk, használjuk a jobb lehetőségeket.

2019. febr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim válasza:
9%
Ez valóban jó ötlet.
2019. febr. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
XD.
2019. febr. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
100%
Mondj még ilyen jó vicceket légyszi :D
2019. febr. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem akkor térjünk vissza a javaslatra, ha már tényleg nem lesz ennél fontosabb problémánk idehaza.
2019. febr. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A magázódást viszont eltörölhetnénk. Ahogy az angolok is elhagyták.

Sok idősebb embernek micsoda öröm lenne, ha újra fiatalnak érezhetné magát amiatt, mert mindenki tegezi?

A dolgok okosban megoldását is nagyban segítené, ha még az először találkozók is úgy beszélnének egymással, mintha már egy pertu után lennének?

Bemennél a polgármesterhez: Kérlek alássan, megoldható az én kis kérésem? Nem leszek hálátlan, közben már tolod is előre az asztalon a kis borítékodat, benne egy szerény összeggel. Ő nem fog ezen megsértődni, hiszen már eleve tegeződtök. Sőt! Lehet, hogy a borítékot visszacsúsztatja majd, hiszen akivel ilyen jó tegező viszonyban van, annak barátilag is elintézhet egy kis szívességet.

Elmondani is nehéz lenne, nemhogy leírni, mennyi előnnyel járna.

2019. febr. 19. 16:55
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Fantasztikus lenne. Fantasztikus nagy hülyeség. Beleértve a magázódás/tegeződés egységesítését.

Szerencsére a nyelv túléli az ilyen tévutakat.

2019. febr. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

Na és mi haszna lenne ebből bárkinek?


Egyébként az angoloknál épp a bizalmasabb forma (mondhatni a tegeződés) kopott ki a nyelvből. Azaz nem tűnt el teljesen, de ma már csak egyfajta archaizálásként használják.

2019. febr. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!