Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki külföldre utazik elvándorl...

Aki külföldre utazik elvándorlás céljából, miért lesz sokak szemében olyan ember, aki szerintük nem tiszteli hazájának kultúráját, gyökereit és származását?

Figyelt kérdés

Van 3 olyan közeli ismerősöm, akik elvándoroltak Magyarországról és sohasem szeretnének visszaköltözni, kizárólag látogatás céljából és minél ritkábban. Én is el fogok vándorolni, gyakorlatilag az utolsó időszakom töltöm Magyarországon és én sem fogok visszatérni, csak nagyon ritkán látogatóba. Már megtanultam a nyelvet a választott ország kapcsán és tényleg az utolsó dolgokat kell még elrendezni.


Ami nekem nagyon fáj, hogy sok tudatlan ember mindenféle sértő dolgot mond nekem, amikor megtudják, el fogok költözni. Azt hiszik, hogy nem tisztelem a gyökereim, ahonnan jöttem. Nem erről van szó. Szerintem ideális minden ember tiszteli a gyökereit és ahonnan jött. Viszont én sajnos sohasem voltam Magyarországon boldog, nagyon rossz életem volt itt és rengetegen bántottak. Azért költözöm ki, hogy egy új életet tudjak kezdeni. EGYÁLTALÁN nem arról van szó, hogy én a több pénz reményében költöznék ki, ez egész egyszerűen egy fekete-fehér, felületes ítélkezés. Egyszerűen nem bírtam tovább elviselni a Magyarországon jelen lévő mély depressziót és pesszimizmust, borzalmasan sokat ártott nekem. Én nem úgy szeretném leélni az életem, hogy éhbérért dolgozom napi 10 órát, nulla megbecsüléssel és sorozatos megalázásokkal. És azt sem szeretném átélni, hogy amikor megtaláltam azt a férfit akivel leélném az életem és megszülném a gyerekem, hogy egy olyan országban nőjön fel ahol kilátástalan a jövő és a mély depresszió hangulatában kell felnőnie. De mint mondtam, tisztelem a gyökereim, csak sajnos sohasem voltam boldog Magyarországon és nem bírtam tovább elviselni a rossz életszínvonalt. Külföldön csak és kizárólag a szép dolgokat fogom elmesélni az embereknek, hogy a lehető legjobb színben tüntessem fel Magyarországot.


Szerintem igenis tisztelheti valaki úgy a gyökereit, hogy nem lakik a szülőhazájában, s hogy vissza sem tér oda. Mégis miért ítélkeznek felszínesen az emberek és hazaárulónak kiáltanak ki másokat, akik kivándorolnak?


2019. szept. 21. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Mert pont azok mennek el akikre itthon lenne szükség, hogy változtatni lehessen azokon a dolgokon amik nem jók. Ha mindenki elmegy aki tehetne valamit, akkor itt tényleg soha nem fog változni semmi.
2019. szept. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Sajnos sokan úgy ítélkeznek, hogy nem ismerik a teljes szituációt. Nem kellene, de sokan mégis inkább vádaskodnak, ahelyett hogy mélyebben érdeklődnének, mi az elvándorlás oka. Egy valamivel foglalkozzál Kérdező, hogy boldog legyél az új országba, ahova költözöl! Sok sikert kívánok
2019. szept. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy te hol találkozol ilyen emberekkel, nekem mindenki azt mondja, hogy menjek külföldre, még idősebb bácsik, nénik is ezzel bíztatnak.
2019. szept. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Te csak menjél,és ne foglalkozz,hogy ki mit mond.

Ha fiatal lennék én is húznék innen.

2019. szept. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Mi van, ha kiürül az ország?
2019. szept. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!