Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "Csiga-biga gyere ki! "...

A "Csiga-biga gyere ki! " gyermek dalnak mi értelme?

Figyelt kérdés
Szóval! "Csiga-biga gyere ki, Ég a házad ide ki" ez így ahogy van baromság, eddig azt hittem, hogy a dal arról szól, hogy felgyulladt a csiga háza. Sajnos ma megtudtam nem erről van szó. Nem lenne úgy értelmesebb, hogy: "égbolt a házad ide kint". A dal további részéről nem beszélve mivel van olyan sor ahol azt írja "kapsz tejet, vajat, Holnapra is marad" a csigák nem esznek sem tejet sem vajat és ezáltal a gyerekeket hülyeségre tanítja. Az ilyen baromságok miatt olyan idióták a mai gyerekek.

2019. szept. 30. 23:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Írd be a keresőbe: "csiga-biga gyere ki" népi értelmezése.
2019. szept. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Mint, ahogy te is az vagy, mert ezen nőttél felXD

Viccet félre téve...Kimaradt az 'AZ' a mondókából rosszul tanítják már ősidők óta, mert nem tüzet jelent hanem az eget...mivel így van generációk óta így rögzült ez van, ilyen a mi gyönyörű magyar nyelvünk:-) reggel megkérdezem a 6 éves lányomat, hogy ő /mint gyerek tiszta lelkű/mire gondol mikor azt énekli, hogy 'ég a házad idekin' mert még sose kérdeztem tőle ezt, viszont kiváncsi lettem, hogy ő tűzre gondol-e vagy az égboltra...

2019. szept. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Én is például túl vagyok a hatvanon, nem véletlen, hogy ilyen hülye vagyok.

Olyan is volt, hogy szántsunk, vessünk. Anyukám mondta, de hát egy kisbaba nem tud sem szántani, sem vetni. Hülyeség.


:D

2019. szept. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Persze csak vicceltem ne vegyétek komolyan. :D Érdekelt mások mit szólnak ehhez. Egyébként tényleg úgy kellene tanítani, hogy "Az ég a házad ide kint". :D
2019. szept. 30. 23:48
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
2019. okt. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok gyerekdalnak valóban nincs sok értelme, sok pedig egyenesen erőszakos: "csiga-biga told ki szarvadat, ha nem tolod, összetöröm házadat"

A fehér liliomszálos nóta meg öngyilkosságot sugall: ugorjon a Dunába.

2019. okt. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Rendben, de, ha a "csiga-biga hyere ki" hülyeség, akkor mi a helyzet az "Ecc-pecc-kimehetsz, holnapután bejöhetsz, cérnára, cinegére, ugorj cica az egérre"-vel?


Az "Apacuka, fundaluka, Fundakávé, kamanduka, Abcug, fundaluk, Funda kávé, kamanduk"-ot már meg sem említem...


Én ezeken nőttem fel, és biztos nagyon ostoba vagyok. Nem mosogatással keresem a pénzt, és a havi keresetem 2,5M Ft (igaz, nem Magyarországon).

2019. okt. 1. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
az dunnába
2019. okt. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Megkérdeztem tőle:-) ő az égre gondol nem a tűzre mikor énekli, pedig úgy ismeri, ahogy mi is 'AZ' nélkül..lehet ha 10 évesen kérdezem tőle akkor már a tűzre gondolna nem tudom, de nagyon érdekes a gyermeki gondolkodás:-) lehet, ha ennyi idősen kérdezik tőlem én is az eget mondtam volna, de mivel idősebb koromban kezdtem én is ilyeneken gondolkodni, így valamiért a tűzre asszociáltam/pedig tudtam, hogy így nincs sok értelme/ megeshet a 'katalinka szállj el..'mondóka hatására, azt is jól megakarták kínozni a törökök, ezért gondoltam hogy a csigának sem lehet jobb sorsaXD /vagy egyszerűen a szavak jelentése sokszor több értelmű, amit jobban iskolás korban értenek meg/

2019. okt. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Igazából ez egy ilyen népi szexes mondóka, ahol a csiga-biga a női nemiszervre utal, amit izgatnak. Így már a tej-vaj is érthető.
2019. okt. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!