Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A "Csiga-biga gyere ki! "...

A "Csiga-biga gyere ki! " gyermek dalnak mi értelme?

Figyelt kérdés
Szóval! "Csiga-biga gyere ki, Ég a házad ide ki" ez így ahogy van baromság, eddig azt hittem, hogy a dal arról szól, hogy felgyulladt a csiga háza. Sajnos ma megtudtam nem erről van szó. Nem lenne úgy értelmesebb, hogy: "égbolt a házad ide kint". A dal további részéről nem beszélve mivel van olyan sor ahol azt írja "kapsz tejet, vajat, Holnapra is marad" a csigák nem esznek sem tejet sem vajat és ezáltal a gyerekeket hülyeségre tanítja. Az ilyen baromságok miatt olyan idióták a mai gyerekek.

2019. szept. 30. 23:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem értem; hogy utalhat a csiga-biga a női nemi szervre?
2019. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 puha és nyálkás xd
2019. okt. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem baromság kérdező, hanem végzetesen felnőttél és felejtettél. Ebben az állapotban a dolog már nem visszacsinálható. Korábban egyáltalán nem azért tetszett, mert azt hitted, tényleg ég a háza.
2019. okt. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:

Egyetemen szóbakerült, elméletileg valóban szexuális utalás van a legtöbb gyerekmesének.

A boci boci a ferfiatlan, tapasztalatlan 'sefüle' srác, aki oda megy, ahol van tej (anyatej).


A Bujjbujj zöld ág a hímvessző mely előtt nyitva áll az arany kapu, mint hüvely.


Az izzik a galagonya és nagy erotikus töltetet tartalmaz.


A csigabiga gyere ki szintén a hímvessző, a tej vaj a nemi váladék.


Aztán hogy valójában ennek mennyi igazságalapja van, az mas kérdés.

2019. okt. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Viccnek szántam, hogy az ilyenek miatt idióták a gyerekek én is ezeken nőttem fel. Visszagondolva sok gyermekdal értelmetlen vagy csak túl mélyre nyúló gondolatok vannak bennük amiket nem értünk. Egyébként tény, hogy sok mondóka mögött van sexuális tartalom de nem értem miért a gyermek dalok szólnak ilyenekről. XD köszönöm a válaszokat úgy néz ki ez egy érdekes témának számít. :D
2019. okt. 2. 22:43
 16/16 anonim ***** válasza:

A téma tényleg érdekes, a válaszok iránya azonban elszomorító.

Az még rendben, hogy elfelejtünk a kisgyermek fejével gondolkodni, de ettől még tudhatjuk, mi a különbség a gyermeki és a felnőtt gondolatvilág között. Vajon miért írta József Attila: ... én még őszinte ember voltam, ordítottam, toporzékoltam....

2019. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!