Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Linzben élő magyarok! Milyen...

Linzben élő magyarok! Milyen az élet a városban? Sok a munka- és szórakozási lehetőség? Van fejlődési potenciál a városban?

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Munka kell vagy pénz? Ha pénz van, akkor szórakozási lehetöség is.
2019. okt. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nem azt szeretném csinálni, mint sok magyar, hogy pár évig kint van, aztán visszamegy, miután kicsit megszedte magát.

Én élni szeretnék külföldön, nem a magyarországi létemre spórolni.

Nyár óta egyébként Grazban élek, amit nagyon szeretek, csak egy kicsit kiesik, Linznek jobbak a közlekedési kapcsolatai, ezért is gondoltam arra, hogy némi informálódás után néhány hónap múlva talán odaköltöznék.

2019. okt. 23. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom merröl jössz, de szerintem graz szebb. Én pont ezt csinálom, amit te tervezel, csak más országban. Viszont mintkét említett városban jártam, nekem valahogy Graz környéke jött jobban be. Arra sok a Magyar?
2019. okt. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt Grazban nagyon sok a magyar, szinte nincs olyan bolt, ahol ne dolgozna legalább egy. Sűrűn lehet az utcákon is magyar szót hallani.

Sajnos Linzben még nem jártam, képek alapján valóban szebbnek tűnik Graz, de én azt hallottam, hogy Linz gyorsabban fejlődik.

Ezenkívül nekem Graz olyan "izolált", innen mindenhova nehéz eljutni tömegközlekedéssel. Budapesti vagyok, naponta egyszer megy közvetlen vonat, az is baromi lassú, míg Linzből napi többszöri Railjet-kapcsolat van, ahogyan néztem.

Aztán ezen kívül nagy szenvedélyem az utazás, ami szintén körülményesebbnek tűnik Grazból, mint Linzből. Vonattal kapásból sokkal több vonzó úticél elérhető Felső-Ausztria fővárosából, mint Stájerországéból, valamint a bécsi repülőtér is közelebb van valamelyest, mint Grazból. Ha Ausztria nyugatabbi tájait szeretném felfedezni vagy átmenni Svájcba, akkor is egyszerűbb Linzből elindulni, mint Grazból. Én ezek miatt érzem kicsit azt, hogy szép város Graz, de előbb-utóbb inkább mennék innen.

2019. okt. 23. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!