Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Amerikai/kanadai magyarok!...

Amerikai/kanadai magyarok! Nektek bejött a kivándorlás?

Figyelt kérdés

Jobb kint mint Mo.-n vagy Európában?

Vagy inkább közelebb költöznétek?


(Személyes tapasztalatok érdekelnének.)



2019. nov. 13. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Tervezek újra költözni. Amerika borzalmas. Eddig azt hittem az átlag ember mindenhol szellemi retardált, de amerika ennek a továbbfejlesztett változata. Az elvakult fideszesek ezekhez a húgyagyúakhoz képest értelmiségiek.
2019. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Gondolom az USA-ra gondolsz. Vagy ez Kanada?


(Én Kanadába tervezek elsősorban kimenni, bár mindkettő érdekel.)

2019. nov. 13. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Hollandiaban eltem 7 evig, egy eve Kanadaban elek, Ottawaban. Nekem bejott az itteni elet, bar teny es valo, kaptam egy nagyon jo munkalehetoseget. Anelkul nem jottem volna ide.


Nem tervezek visszakoltozni, az egyszer biztos. Most nem kell aggodnom semmiert, minden rendben van, nemreg vettem egy szuper autot, egy uj hazat, a munka is szuper. Baratokat is konnyebben talalok, mint Hollandiaban, itt sokkal baratsagosabbak az emberek.

2019. nov. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%
Én éltem már Olaszországban és Spanyolországban is, most 4 éve Kanadában. Az időjárást leszámítva Kanadában szinte mindent jobbnak találok, az átlag megélhetést, a munkakörülményeket, a társadalmi és szociális helyzetet, az embereket úgy összességében. Bár az első 2 országba egyedül mentem ki, ide meg már családostól, ami azért szintén könnyít a dolgon. Magyarországra biztos nem költöznék vissza, bár mikor hazamegyek 1-1 hónapra, akkor mindig jól érzem magam, de élni már nem szívesen élnék ott. Már csak pár hónap választ el az állampolgárságtól, van szép kertes házunk, szeretjük a munkánkat és a munkakörülményeket, jobban élünk, mint otthon.
2019. nov. 14. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

En amerikaban elek.

Nem laktam europaban mashol csak Magyarorszagon.

Itt is ugyan az a munkam mint Magyarorszagon volt de jobb az eletszinvonalam meg ugy is hogy itt fizetem az alberletet es kettonkre dolgozok, tudtunk venni 2 autot es van egy kis sporolt penzunk. Magyarorszagon ugy volt sporolt penzem hogy szuleimmel laktam, nem kellett alberletet fizetnem es egyedulallo voltam, csak magamra kerestem.

Ha visszakoltoznek a felesegemmel akkor nem jonnenk ki a penzbol ugy hogy alberletet fizessek, a kettonk szuksegleteit meg 2 autot.

Ja es amit itt megkeresek az hivatalos kereset, Magyarorszagon meg sokat kellett feketen dolgozni, neha 4 oraban es ha szerencses voltam akkor 6 oraba be voltam jelentve. 4-6 oras munka utan hivatalosan nem keresel annyit hogy lakashitelt vegyel fel, igy eselytelen hazat venni.

Jelenleg nem koltoznek vissza, csak akkor ha itt nagy anyagi problemakkal kuzdenek amit sehogy sem tudnek megoldani.

Talan nyugdijas koromba visszakoltozok ha keves lesz a nyugdijam az itteni elethez.

2019. nov. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!