Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek is van a magyar...

Szerintetek is van a magyar emberek nagy reszenek olyan komplexusa, mely szerint Magyarorszagon a legrosszabb, legnehezebb es mindenhol mashol csak jobb lehet?

Figyelt kérdés
Vagy mas orszagokban is ugy gondolkodnak, hogy talan mashol sokkal jobb? Es mashol is van, ahol a tortenelmi esemenyeket (mint Magyarorszagon Trianon, haboruk elvesztese) az emberek ennyire felemlegetik es hagyjak kihatni az eletukre?
2010. júl. 18. 16:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

a magyar embernek a génjeiben van a kudarc


mohács, 1848-48, első vh, második vh, 56, stb....

kudarcország

2010. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
1848-49
2010. júl. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Bauxitfőzelék válasza:
100%
Sehol nem könnyű, de itt különösen nem..
2010. júl. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én például nem ilyen vagyok,mert én nem tudnék boldogulni Lengyelországban,Szlovákiában,Jugoszláviában,Montenegróban,Oroszországban,Franciaországban,Bulgáriában..(és ezeknél az országoknál jobb Magyarország,mármint olyan téren,hogy magyar földön tudnék boldogulni!)

De amúgy igen..a magyar emberek többségében benne van a kudarc..

2010. júl. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hogy hasonloan negativ tortenelmu orszagokat hasonlitsunk ossze a regiobol, mi a helyzet a lengyelekkel vagy a balti orszagokban elokkel? Ok is szomorkodnak, luzernek tartjak magukat, mert annyiszor leigaztak oket? Mert pl. a lengyel tortenelem egy cseppet sem vidamabb a magyarnal, sot...kivancsi vagyok, hogy naluk is ez napi beszed targyanak minosul-e.
2010. júl. 18. 17:03
 6/16 A kérdező kommentje:

"Sehol nem könnyű, de itt különösen nem.."



De Oroszorszagban, Szerbiaban, Esztorszagban miert lenne jobb pl.? Nem arrol van szo, hogy nem latjuk, hogy mashol milyen nehez, lehet, hogy nehezebb is?

2010. júl. 18. 17:06
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:44:

„a magyar embernek a génjeiben van a kudarc”


Na, már ilyen gént is sikerült beazonosítani?

2010. júl. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
Ok, persze hogy nem a legrosszabb. Inkább azt mondanám, a térségben a legrosszabb. De persze egy afrikai országnál biztos jobb. Én mondjuk a legjobbra törekszem. Irány az USA:D
2010. júl. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

Én nem gondolom így, szerintem nem helyfüggő hogy hol lehet könnyen boldogulni és hol nem... aki itt nem tud boldogulni az máshol se fog, mert mindig lesz valami ami miatt nyavalyoghat... Én nem tudom a gének miatt, vagy a neveltetés miatt, de sajnos én is ezt látom hogy a legtöbb magyar pesszimista, negatív ember és nem jó nekik semmi. Örülök hogy én nem ilyen vagyok, persze én is ki akarok menni külföldre néhány éven belül, de ennek teljesen más okai vannak, mint hogy itthon nem tudnék boldogulni...

19L

2010. júl. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem egy olyan embert ismerek, akinek ami magyar, az csak szar lehet, alapból. Pl. fikázza általában a magyar zenét, miközben csak a rádióban agyonjátszott popzenét hallgatta, szidja a magyar emberek mentalitását, olyan tulajdonságokat tekint kimondottan magyar sajátosságnak, melyek általános emberi jellemzők. Ha egy magyar film nekem tetszik és ajánlom neki, semmiképpen nem nézi meg, mert magyar, nem issza meg a hazai sört, sőt még a hazai bort sem, nyaralni mindig külföldön nyaral, mert hogy ott nincs lehúzás. Ha már itt tartunk, mindennel szemben van pozitív példája külföldön, úgy beszél más országokról, mint ha ott minden tökéletes lenne.
2010. júl. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!