Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki képtelen a megbocsátásra?

Figyelt kérdés

Azt mondják, hogy a megbocsátás egy lelki folyamat vége.


És ha valaki képtelen erre? Szenvedjen még évtizedeket, csak hogy megbocsásson valamiért (pl. gyerekkori trauma, elszenvedett jogtalanság, baleset, egyéb), aminek nincs értelme, hiszen jóvá nem tevődik semmi, az életét nem kapja vissza, a bűnösöket pedig nem lehet megbüntetni.


Mit tegyen az, aki nem tud megbocsátani? Sem pszichiáterrel, sem anélkül, sem hittel-vallással, sem anélkül?



2019. nov. 21. 04:42
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Létezik, én is ismerek párat. Belőlük lesznek a megkeseredett, befordult, vagy akár rákos emberek. De van egy alternatíva, mondok egy példát, magamat. Apám alkoholista volt, elcseszte az egész gyerekkoromat, és a felnőtt korom egy részét is. Már nem él, de én akkor sem tudok megbocsátani. Viszont mivel nem akartam megkeseredett, befordult, rákos ember lenni, ezért egyszerűen nem foglalkozok a régi dolgokkal. Szóval nem bocsátottam meg, de nem is rágódok ezen. Nem gondolok rá, hanem a dolgaimmal foglalkozom.
2019. nov. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"aminek nincs értelme, hiszen jóvá nem tevődik semmi, az életét nem kapja vissza, a bűnösöket pedig nem lehet megbüntetni."

Nem tehető jóvá végül is, de a döntés az illető kezében van: vagy harcol a múlttal, emiatt hagyja magát szívatni, ée NEM éli emiatt az életét, vagy elengedi a múltat, és mindent máshogyan tesz, mint addig. Ez kicsit olyan, mint amikor valaki lehorgonyozik egy álláspontja mellett, és "csak az a jó, semmi más". Ezzel csak saját maga alatt vágja a fát, mert nem feltétlen fejlődik. Egyfajta megrekedtség ez az állapot.


Miért nem kaphatja vissza az életét? Minden nap egy új nap, és bennünk van a lehetőség forrása, hogy mi azt hogyan kamatoztatjuk. Amúgy meg vannak felnőtt gyermekek is, akik felnőttségük létére tudnak még gyerekként viselkedni, örülni dolgoknak, és van, aki pont ekkor éli ki a lemaradt gyerekkorát. Elmegy bulizni, stb., stb.


A bűnösöket nem lehet megbüntetni? Szerintem igen nagy büntetés nekik a tudat, azzal leélni egy életet, hogy mit tettek. A sors sokszor mindent elrendez. Egyszer "én", másszor "te".


"Bocsáss meg mindent magadnak!

Hisz egyszer úgyis elévül."

https://www.youtube.com/watch?v=nOcxBqw3_lo

2019. nov. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Hogy a viharban ne lenne ilyen.

Elismert Pszichológus fia drogdíler volt. Persze apuka nem tudott erről, mert a saját gondját nem tudja észrevenni. Ráadásul a gyereke több gyilkosságbam is részt vett. Majd utol érte e végzete. Ő lett a következő, aki föld alá került.


Szerencsétlen, állítólagosan jó pszichológus apuka azóta olyan eszközökre költi a pénzét, hogy korrupt módon tegyen mindent meg, hogy a lebukott drogos tettes szivjon és még attól is meg legyen fosztva, amihez joga van: télen a ruhához a börtönbe.


Nagyon nem tudnak megbocsátani egyesek. Ebben az esetben főleg magának nem képes. Hiszen ő finanszírozta a gyereke drogos üzletet az apuci autója és drága telefonja meg hasonló szarokkal.


Én sem bocsátanék meg magamnak, ha ilyen sorsra száműztem volna a gyerekem.

2019. nov. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. nov. 21. 09:37
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

"Mit tegyen az, aki nem tud megbocsátani?"

Tegye rendbe a bélflóráját.

2019. nov. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!