Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elég-e, ha letiltom a bankkárt...

M.árti kérdése:

Elég-e, ha letiltom a bankkártyám a társkereső fenyegetéseire?

Figyelt kérdés

Egy hónapos előfizetés után a lehetetlennek tűnő lemondási feltételek miatt letiltattam a bankkártyám. Valóban be fogja-e hajtani rajtam a külföldi társkereső a sokszorosára emelt havi díjat?A bankot kötelezik a levonásra?

A cég neve priviben...



2019. dec. 25. 06:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem, ahhoz perre kellene vinnie a dolgot.
2019. dec. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Elittárs ez már megint? Úgy hallottam, szemét banda.
2019. dec. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hiába tiltod le a kártyádat, attól még a szerzödés érvényes. Aíg a szerzödést nem szünteted meg, addig fizetési kötelezettséged van, amit behajthatnak rajtad. Nem a bankot, hanem téged köteleznek fizetésre - a bank nem fizethet helyetted, hacsak nem adtál a bejelentkezéskor err emeghatalmazást -, és éppen ezért értelmetlen a kártya letiltása, mert a számla attól még létezik.

De ha azt is megszünteted, akkor is fizetned kell, mert nem egy kártya vagy egy számla kötött szerzödést, hanem te!

De mindenképpen kérdezz utána, hogy hogyan lehet a szerzödést megszüntetni, ez ugyanis az egyetlen út, ahopgy ki tudzs ebböl kerülni.

2019. dec. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Mondjuk ehhez eleve be kell tudjanak azonosítani, ezért nem szabad SOHA megadnod az igazi neved, emailcimed és lakcímed (kivéve ha rendelsz valamit).


A bankkártya alapján termeszetesen nem tudnak beazonosítani. Vagyis ha kamu nevet, cimet adsz meg akkor lehetetlen, hogy bármit bevasaljanak.

2019. dec. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
+VPN
2019. dec. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:
Miben áll az a lehetetlennek tűnő lemondási feltétel? Komolyan érdekel, és a kérdésben is hasznos lenne. Éves szerződésről van szó? Vagy valamilyen más határozott idejűről?
2019. dec. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"A bankkártya alapján termeszetesen nem tudnak beazonosítani. Vagyis ha kamu nevet, cimet adsz meg akkor lehetetlen, hogy bármit bevasaljanak."


Ezzek CSAK ANNYI a gond, hogy egy érvénytelen bankkártyát nem fogadnak el regisztráláskor - márpedig ha a kártya száma meg a hozzátartozó személyi adakot nem passzolnak, akkor az érvénytelen!

2019. dec. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Kedves Segítő szándékú hozzászólóim!


Szóval jól belefutottam,persze jogilag nekik van igazuk,mert elfogadtam az ált,szer.-i feltételeket. A cég nem az Elittárs,egy luxemburgi székhelyű ,című,de persze magyar "kirendeltséggel" is rendelkezik. Egy hónap után automatikusan megújuló prémiumtagságra kattintottam rá ( itt hibáztam óriásit,de ezt nem tudtam megváltoztatni),amit majd le akartam mondani,de első körben eleve napokig nem is engedett hozzáférni a lemondáshoz. Amikor végre hozzáférhettem,akkor jött a következő:kézzel írt levél luxemburgi címre vagy a megadott számra elfaxolandó lemondási nyilatkozat. Ezen

a ponton tiltottam le a kártyám.Nos,ezt etikátlannak tartottam amilyen feltéteteket támasztott a cég a lemondáshoz,ekkor jött a behajtással fenyegető felszólító levél .Közben el kezdtem böngészni a neten,utánuk járni,s persze ezt is hamarabb kellett volna megtennem,s bizony furcsa dolgokat találtam.Már azt gondoltam,egye fene befizetek,de az alább bemásolt cikkrészletből kiderül,hogy miért nem tettem. A havi 3990FT tagsági díj helyett 23.900 körül követelnek tőlem is.Amíg nem törleszetek,letiltottak, s ha befizetem,akkor beléphetek ,s lemondhatom a szolgáltatást-elvileg. Bár az ottani leírások szerint hosszasabb az átfutási idő... s ezt végiggondolva addig még többször vonják a bankszámlámon a pénzt... de a legnyomósabb indokom ,amiért mégsem fizettem, az alábbi cikkben rejlik. Tudom,több helyen hibáztam én is,de nagyon etikátlannak tartom a cég működését is! Soha többet ilyet! :


"Azok a párra vágyók, aki regisztráltak a társkereső oldalra, egy-két ezer forintot fizettek ki havidíj gyanánt. Ehhez egy online felületen meg kellett adni a bankkártyájuk adatait. Amikor bizonyos idő után az ügyfelek törölni akarták magukat, jött a kellemetlen meglepetés. A profil törlése senkinek sem ment egyszerűen, olyannyira nem, hogy a szolgáltatást gyakorlatilag lehetetlen volt lemondani.Amíg az ügyfelek a felmondással bajlódtak, a cég aktívan vonta a havidíjakat a bankkártyákról. Egyetlen módszer bizonyult csak sikeresnek, a kártya letiltása. Valahol ezen a ponton vettünk búcsút tavasszal az akkor még csak 600 károsulttól. A riportunk után nem sokkal a Gazdasági Versenyhivatal eljárást indított, mert a gyanú szerint tisztességtelen gyakorlatot folytattak a fogyasztókkal szemben. A hatóság többek között pont a felmondással kapcsolatos anomáliákat vizsgálta.

Az eljárás határideje 3 hónap, de ez akár 2-szer is meghosszabbítható. Addig pedig szabad a rablás, hogy egy klasszikust idézzünk. Aki ugyanis azt gondolta, hogy a cég megijed az ellene indult eljárásától és esetlegesen visszavonulót fúj, annak csalódnia kellett. Az üzemeltetőnek ugyanis viszonylag gyorsan kellett reagálnia a sorozatos bankkártya letiltásokra, és arra is, hogy egy versenyhivatali eljárás akár az oldal felfüggesztésével is végződhet. Ezért kihasználva a szűk határidőket elkezdett gőzerővel fizetési felszólításokat postázni, aki pedig nem fizetett, azokra behajtókat küldött a cég."


"Jött egy nagyon durva hangvételű fizetési felszólítás, hogy én 23 ezer forintot azonnal utaljak át, ami a havi, kéthavi előfizetési díj. én akkor csak néztem, hogy miről is beszélünk. Majd egy hét múlva jött egy még nyersebb hangú fizetési felszólítás, hogyha én ezt az összeget nem fizetem be, akkor végrehajtó céget küldenek rám sőt a bankok felé, mint adóst fognak engem nyilvántartani- mondta el a műsorban az egyik panaszos. Éva azonban nem hagyta magát, és fizetés helyett visszaírt az oldalnak. Az ügyvéd azt tanácsolja mindenkinek, hogy a behajtótól kapott leveleket nemes egyszerűséggel hagyják figyelmen kívül.


Tudomásunkra jutott, hogy a BE2 megbízásából hajtanak be követeléseket és ennek a jogcímét akartam megtudni, hogy mi alapján. Adásunkig nem kaptunk választ. Ugyanez a behajtó cég kezeli az Academic Single-s oldalra felregisztrált ügyfelek tartozásait is. Az oldal kísértetiesen hasonlít a Be2-ra, ami nem véletlen, hiszen a weblapot ugyanaz a luxemburgi cég működteti.


Ugyanaz a dizájn, ugyanaz a lehúzás csak éppen más néven. Az itt becsapott emberek ügyében információink szerint egyelőre semmilyen eljárás nem indult, pedig itt is sok a károsult. Nyolc olyan esetben rendeltek el nyomozást, ami során kiderült, hogy valaki mások adataival visszaélve, a tudtuk és beleegyezések nélkül regisztrált a rendszerben, így információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette merült fel."

2019. dec. 26. 09:44
 9/10 TappancsMancs ***** válasza:
Az ilyen cégek inkább fenyegetőznek, nekik könnyű és etikátlan pénz kell, nem fognak pereskedni, de még annak a jogosultsága is feltehetően alaptalannak bizonyulna. Most kell majd igényelned egy új kártyát. Mindenesetre küldjél sima emailben egy lemondást, ne kézzel írottat, hanem simát.
2019. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mindnyájatoknak a hasznos tanácsaitokat! :)

Boldog karácsonyt ! :)

2019. dec. 26. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!