Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan növelhetem az általános...

Hogyan növelhetem az általános ismereteim, mindenről a világgal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Zavar, hogy nincs megfelelő áfogó tudásom a világgal kapcsolatban esetleg felületesen, hogyan segíthetnék ezen?

2019. dec. 26. 11:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nézz, olvass olyan jellegű újságokat, könyveket, cikkeket, amik kiterjednek ezen területekre, majd ebből kiderül, hogy mely az a terület, ami igazán érdekel, és abban mélyedj el.
2019. dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Olvasással, ismeretterjesztő filmek megtekintésével.
2019. dec. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Az említett források mindenképpen jó alapok, de - és elvileg magad is rájössz - a források sem feltétlenül pontosak, megfelelően részletesek, hiánytalanok, megbízhatóak...


Nézz elsőre részeket, majd nézd az összefüggéseket is.

2019. dec. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

Mindenrol? Nem vagtad nagy faba a fejszed?


eloszor donts valasz mit szeretnel elerni, mi a celod, miert akarod

ha megvan akkor meg kell legyen az aminek az oldalat, sarkat megragadhatod es akkor tudsz haladni vele


mellesleg nem jartal iskolaba? Antortenelem, foldrajz, biologia, fizika stb. tankonyvek annyira nem borzalmasak


altalanos, atfogo tudashoz


de ehhez a WikiPedia sem pl.

ha pedig mely ismereteket akarsz "Vago Istvan" utod akarsz lenni akkor lexikonokat kell magolnod egesz eletedben, amelett hogy hozzatartozo minden irodalmat is beturol bemagolsz


de ez nem altalanos ismeret...

2019. dec. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Ha általában véve akarsz tájékozott lenni, akkor teljesen széljegyzetre is kell tenned az iskolákban oktatott fizika, biológia, földrajz szisztémát. Mellékesen persze az ilyen is kell, de csak mértékkel, csak adott alapjaiban, és inkább nézz mindig mögé és összefüggéseiben.
2019. dec. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

De ha van időd és elég eszed, akkor a Gyakorizás is sokat segíthet...

Én legalábbis rengeteget tanulok abból, hogy itt a kérdések meg a kérdésekre adott válaszok felkeltik az érdeklődésemet, és utánanézek dolgoknak. Vagy pl. linkelnek érdekes oldalakat, amik létezése eszembe se jutott, vagy pedig nekifogok guglizni, hogy pontos választ tudjak adni. Így mostanra egész jól elboldogulok mondjuk a polgári jogban, meg rengeteg szerteágazó témában.

De az se semmi tanulás, hogy látom, hogyan gondolkodnak más emberek a világról.

2019. dec. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!