Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyarok miért szeretnek...

A magyarok miért szeretnek villogni azzal, hogy kapcsolatban vannak?

Figyelt kérdés

A belga lakótársam állandóan ezen értetlenkedik, hogy miért van szinte minden magyar ismerősének smárolós meg ölelkezős profilképe facebookon, és miért minden második bejegyzésük szól arról, hogy épp hol voltak meg mit csináltak a csajukkal meg a pasijukkal, meg mennyire szeretik egymást?


Azt magyarázta, hogy ez feléjük kifejezetten gáz dolognak számít, a legtöbben még a kapcsolati státuszukat is rejtve hagyják, és ez számomra is fura, hogy ez nálunk viszont miért van egészen másképp.


Ennek van valamilyen sajátosan magyar, kulturális oka? 21/F.



2019. júl. 22. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
A smárolós képeket gáznak tartom, de akkor már inkább egy ilyen társadalom, mint egy olyan aminek a tagjai fel sem vállalják nyíltan a szerelmüket.
2019. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

A magyar - mint általában a kelet-európai társadalmak - egy konzervatívabb társadalom, ami a mai napig nem esett át azon a szexuális forradalmon, mint a nyugati társadalmak 40-50 évvel ezelőtt, ahol a klasszikus, monogám kapcsolatokat egyre inkább felváltják a nyitott, szabadidő kapcsolatok, amikre itt még a fiatalabbak is úgy tekintenek, mint valami ördögtől való, erkölcstelen dolog.


Tehát ha itt szexre vágysz, akkor legtöbbször állandó kapcsolatba kényszerülsz. Abban viszont - ellentétben egy nyitott kapcsolattal - a legtöbbször folyamatosan bizonygatnod kell a partnerednek, hogy mennyire odavagy érte, és ezt felénk pluszban a társadalom is elvárja.


Ennek pedig az egyik megjelenési formája az általad leírt facebookon demózása annak, hogy mennyire "tökéletes pár" vagytok.

2019. júl. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
# 2 De egy kapcsolat nem csak a szexről szól, hanem annak igényéről is, hogy úgy általában szeressen valaki, akit viszont szerethetek. Nem hiszem, hogy erre nyugaton ne lenne igénye a fiataloknak, és ott ne lennének állandó kapcsolatok, csak azokat valamiért náluk gázabb felvállalni, és ennek vagyok kíváncsi az okára.
2019. júl. 22. 13:53
 4/8 anonim ***** válasza:
23%

De, egy kapcsolat a legtöbb esetben a szexről szól (tudom, csúnyán hangzik ez, de így van), főleg a fiatalok esetében, akiknek még kevésbé van igényük egy stabil kapcsolatra, ami inkább 30 fölött válik egy domináns vággyá. Van is nálunk jó sok elcseszett élet a szexéhség miatt kötött fiatalkori házasságoknak köszönhetően.


Nyugaton később és kevesebben házasodnak, jellemzően miután kiélték magukat tízen-huszonévesen a kötetlen szexkalandokban. Nincs is akkora társadalmi nyomás rajtuk ilyen téren, a házasság egy abszolút elavult, presztízsét vesztett intézménynek számít ezekben az országokban. Ha mégis megházasodnak, a házasságokban nagyobb szerepet játszik a közös szellemi sík, mint nálunk, ahol inkább az dominál, hogy nőként legyen ki eltartson, férfiként pedig legyen ki főzzön rád.

2019. júl. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
24%

A nyugati nők többsége mára befeminácult, csak egy kis részük hetero, nagy részük inkább puncipárti biszex, vagy full leszbi, és egyre többen aszexuálisak. Felénk szerencsére még normálisak a csajok.


Tudom mi a helyzet, két éve melózom Londonban: az angol pasik már régóta a kelet-európai és az ázsiai nők mellett próbálnak menedéket találni.

2019. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hát ezt a szexuális szabadságot hagyjuk... szerencsére az emberek nem egyformák.

A kérdésre válaszolva, én úgy látom vannak akiknek ez maradt. Nincs kép a tengerpartról, az autóról, de legalább van valaki aki a világon mindennél többet ér. Már hogy ezt akarják ezzel mondani. Ilyenek azok is akik a gyerekeikről tesznek fel képeket. Nincs jól menő üzletem, nem is vagyok túl érdekes, de vannak gyerekeim, az is munka, az is hobbi, az is hivatás, na meg teljesítmény.

Az is benne van azért ebben, hogy ne akarjanak bepróbálkozni ismeretlenek. Kiteszed a foglalt táblát. Vannak pasik akik ezt el is várják a nőjüktől.

Ez még mindig egy szegény ország, bizonytalan jövőképpel. De én mondjuk kevés ismerősömtől láttam ilyen képeket, a stabil párkapcsolatban élőknél nem jellemző.

Ott van még az exeknek szánt bosszú, az "ugye mennyivel boldogabbnak látszom?" képekkel. :D Olyanokat szoktam látni, az igaz.

2019. júl. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarázata nincs, de szerintem is totál gáz. Pár hónapig megy a rózsaszín köd, de azt már utána nem hirdetik annyira 1000-el, ha beüt a mennykő 2-3 hónap múlva a "Paradicsomba". Nálunk ennyire tartósak a kapcsik...
2019. júl. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel a közéleti dolgokat le se tojjuk, így maradnak a smacis képek, a balcsin nyaraláson pózolás, a cicás-kutyás videók, meg a tippek a trendi műköröm festéshez.


Egy nyugat-európai fiatal ennél általában nagyságrendekkel értelmesebb dolgokat posztol és nem teregeti ki több száz ember elé a magánéletét, ami egyébként rém primkó dolog.

2019. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!