Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyukám meghalt, egyedül kell...

Anyukám meghalt, egyedül kell szerveznem a temetését. Tudnátok segíteni? (Lent. )

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt 4 napja, nem tudom pontosan, hogy mi a menete és mire kell számítani. Igazából temetésen sem nagyon voltam.


Nem kórházban halt meg így tudom, hogy várnom kell míg megkapjuk az eredményeket. S azzal kell elmenni az önkormányzatra illetve a temetkezési vállalkozóhoz.


A kérdéseim inkább magára a temetésre vonatkoznak:

1. Anyu hamvasztva lesz. Mennyibe kerül kb. vidéken a legolcsóbb temetés úgy, hogy a család a búcsuztatás után elszeretné vinni a hamvakat a tengerhez elszórni?


Nagyon szukös a keretem, mivel csak 23 éves vagyok és most kezdtem a munkahelyemen. De szeretnék mindent megadni anyunak amit tudok!


2. Mi a temetés menete? Mivel kellene készülni?


3. Milyem egyéb költségekre kell számítanom?


4. Mennyi idő alatt zajlik le az ügyintézés és a temetés?

(Pesten lakom, minden alkalommal leutazni vidékre nagyon drága lenne)


5. Mit szokás ilyenkor még tenni? (Pl felfüggeszteni valahova, hogy anyum elhunyt)


Most így hirtelen ennyi jut eszembe.


Kérlek nézzétek el, ha butaságot vagy össze-vissza kérdezek. Tapasztalatlan vagyok, ráadásul egyedül kell csinálnom és még feldolgozni sem tudom édesanyám elvesztését.


2020. jan. 5. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Keress meg egy temetkezési vállakozót, ö mindent elmond, amit tudnod kell.

Részvétem anyukád miatt.

2020. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

1. Fatert 120.000-ből hamvasztották el. Vinni kellett lepedőt. Megoldható a tengerbe szórás, be kell szerezni az adott országtól az engedélyeket. Horvát tengerben szórnák szét a hamvakat, akkor a horvát hatóságok engedélye kell. Kell hozzá a magyar engedély is, mert ki kell vinni az országból. Nem olcsó!


2. Kell a halotti anyakönyvi kivonat. Utána lehet intézkedni a temetkezési vállalkozónál (urna vásárlás). Telefonon értesítik a hozzátartozót mikor mehet az urnát átvenni (ők a hamvakat beleteszik az urnába).

Önkormányzaton bejelenteni, leadni a személyi igazolványát stb. Majd valamikor kimennek az elhunyt otthonához hagyatéki leltárt készítenek, amely kelleni fog a hagyatéki tárgyaláshoz.

Közüzemi szolgáltatókhoz el kell menni és bejelenteni a halálesetet. Nevedre fog kerülni minden számla.


3. Sok lesz az utazás. ez okozza a költségeket. Hagyatéki tárgyalás 54.000 lesz durván.


4. 1 hónapon belül lezajlik minden. A patológián X napig ingyenes a tárolás, utána 8.000 Ft./nap. Gyorsan intézkedni kell!


5. Helyi, megyei újságba közzétenni. Templomban búcsúztatót tartani, halotti tort.


Nálam, mivel fater kizárt az örökségből 120.000+60.000 üzemanyag, összesen 180.000. A cég ahol dolgozom fizetett 70.000-et (ilyen esetekben pénzt ad a cég), 130.000-ből megállt. Nincs eltemetve, a hamvait bedobtam a sufniba, az egyik szekrénybe. Aki örökölt (kiskorú) az majd eltemeti.

2020. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Jól értem, hogy anyukád nem Pesten hunyt el, illetve boncolásra küldték ugye?


Budapestről tudok írni:

meg kell bízni egy temetkezési céget, a nagyobb cégek vállalják a papír ügyintézést (nyilván pénz ellenében) viszont akkor nem neked kell mászkálnod, ami munka mellett nehézkes. meg ők gyorsabban megoldják, megvannak a bejáratott útjaik.

kapsz a boncolást követően, egy halottvizsgálati bizonyítvány nevezetű dokumentációt, ez az alapja mindennek, illetve az elhunyt igazolványai. szükség van születési anyakönyvi kivonatra is, ha nincs meg otthon, a temetkezési cég ebben is segít.

árak változóak, mondom én pestről tudok nyilatkozni,

a BTI viszonylag drága, mivel a legrégebbi és a legnagyobb név,

Télizöld szintén nagy cég, árak itt kedvezőbben, iroda sok helyen van.

aztán van rengetek másik, műdekor, angyali lélek ésatöbbi.

árajánlatot lehet kérni illetve a cégek egy részénél fenn van neten is. hamvasztás százezerből megvan. ha semmi extra, akkor olcsóbban is kijöhet.


némi segítség még:


[link]


temetés ideje változó, pár naptól pár hétig terjedhet, függ hogy hol lesz a temetés.

vidéken gyorsabban mennek a dolgok, Pesten több a halott, lassabban mennek a dolgok.


szóval a lényeg a temetkezési cég mielőbbi kiválasztása, mert a hűtésnek napidíja van, célszerű elkerülni a sokáig tartó várakozást.


Részvétem és kitartást!

2020. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
87%

Először is Őszinte részvétem.

Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre. Mi tavaly temettük el szeretett anyósomat.

1. Mi is vidéken intéztük. Nekünk bár koporsós temetés volt, középkategóriás árakkal, ez kb 250 ezer forintba került. A hamvasztás jelentpsen olcsóbb, legalább 100-120 ezer forinttal kevesebb is lehet. Ha hamvasztani akarod, szólnod kell előre, hogy az urnát kikéred. Tengerhez elvinni, és odabeszórni sokkal körülményesebb és drágább lesz mint maga az egész hamvasztási költség. Úgyanis dokumentumok, engedélyekre lesz szükséged, hogy az urnát kividd az országból. Tengerbe sem lehet csak őgy beszórni ahhoz is engedély kell.( érthető, hiszen a turisták nemdíjaznák, hogy ahol fürdenek éppen hamvakat szórnak) Természetesen van rá lehetőség, de csak ott ahol engedélyezve van. Tanácsolom, hogy ha nincs sok pénzed, a tengerbe szórást hanyagold. Nyudnak már mindegy. A szőkőkutas hamasztásos szórás is szép. Anyám így lett elszórva pár éve.

2. Hamvasztásnál rajtad éll, hogy milyen legyen a temetés. Ha kikéred az urnákat akkor nincs temetés. Nincs pap, nincs ravatalozó stb. Akkor csak annyi van, hogy a emetkezési vállalkozóval egyeztetsz,és amikor kész, mehetsz átvenni az urnát. Egyénileg a lakásodban csinálhatsz halotti tort ha akarsz. Ennek költsége tőled függ.

3. Hagyatéki eljárás költségeire, havasztás, urna költsége stb

4. Anyósom halála után 5 nappak már temettük. Hamvasztás akár kérheted 24 óra intézéssel is. Nyilván ennek is ára van. De általában 4-5 nap alatt minden elrendeződik.

5. Ha anyudnak voltak kollégái, barátai akkor ma már könnyű a facebookon megírni a szomorú hírt. Szokták a lakóházban lakott, "fali lapra" kirakni a gyászjelentést. Vidéken szokás a helyi tévé fényújságba is betenni a gyászhírt.

2020. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!