Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy település régi utcanevei...

Egy település régi utcanevei érdekelnének, hol találhatnám meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az utóbbi időben hobbi szinten helytörténettel kezdtem foglalkozni, és nagyon érdekelne, hogy hogy hívták régen az utcákat a szülőfalumban. Nem vagyok azért annyira tanácstalan a dologba, régészet-történelem szakos vagyok, így van kiindulási alapom, hogy kezdjek el kutatni, de eddig eredménytelen volt sajnos. Az egyik 19. századi kataszteri térképet ismerem a településről, csak itt sajnos nincsenek utcanevek beírva, csak számok. Tudom, hogy a számok mögött valahol nevek állnak, de nem találom őket a térképen. A birtokviszonyok jól láthatóak, ott a neveket is felírták, hogy kié a föld.


Ezt a térképet használom: [link]


Köszi a segítséget!



2020. jan. 13. 12:16
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod neten megtalálni, akkor helyben, idős(ebb) emberektől érdeklődhetsz.
2020. jan. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!