Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit gondoltok, van még olyan...

Mit gondoltok, van még olyan nagyváros melletti település, ahol a régi lakosság és az új beköltözők között harc dúl?

Figyelt kérdés
Régebben több olyan esetről hallottam, hogy a nagyvárosból falura kiköltőzőket nem igazán kedvelték a rezidens emberek. Ezzel ellentétben az egykor városiak tanulatlan tuskóknak tartották a "helyben születetteket". (Egy novellához kellene a konfliktus, nem tudom, hogy mennyire életszerű még a szituáció.)
2015. márc. 15. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hajaj, van. Én Budapestről költöztem ki vidékre 15 éve, eleinte próbáltam alkalmazkodni az itt élőkhöz, de evvel a településsel más gond is van, itt mindenkire fújnak, aki nem magyar. Kisebbségi település, nem cigányok, hanem egy Balkán népcsoporté.

Meg való igaz ez, nagyon eltérő szokásiak vannak a városi, meg a vidéki embereknek, én városi bunkó vagyok, mert nem szoktam meg, hogy köszönni kellene mindenkinek, ők meg...szóval mások vagyunk, na.

2015. márc. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk dúl a harc. Egy sváb faluban lakom, régi lakosként. Nem azzal van nálunk a baj, hogy az új lakosok zavarják a régieket, hanem pont fordítva.

pl. a régi lakosok közül szinte mindenki tart állatokat (baromfi,disznó...stb), az új lakosoknak ez nem tetszik,mert ők azért költöztek ide, mert csendre és tiszta levegőre vágynak. Márpedig a kakasok kukorékolnak, a kutyák ugatnak, és nyilván az állatoknak is van egy alap szaga. Azért röhejes, hogy azt akarják elérni, hogy egy faluban ne lehessen állatot tartani.

De más eset is van. Itt sok népszokás él még. pl. húsvétkor kerepelnek a fiatal fiúk harangozás helyett. Erre volt aki feljelentett őket csendháborításért (szintén friss lakos). Volt másik eset, hogy egy karácsonyi népszokás kapcsán benyögte az egyik telepes, hogy minek koldulnak. Ebben a népszokásban házról házra járnak, díszes ruhában és énekelnek ezért cserébe pénzt kapnak. Persze nem kötelező beengedni őket, de sértegetni nem kéne olyan embereket akik még sok nehézség ellenére őrzik a hagyományaikat.

A legnagyobb baj, hogy akik újonnan költöznek be sokszor azt várják, hogy a közösség alkalmazkodjon hozzájuk, holott fordítva kellene.

2015. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!