Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik azok a zenék amiket...

Mik azok a zenék amiket ismernem kéne, és az alapműveltséghez rendelnétek?

Figyelt kérdés
(1 millió feletti megtekintett könnyű zenékre gondolok)

2020. jan. 15. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Dave Brubeck - Take Five


Roy Ayers Ubiquity - Everybody Loves The Sunshine


Doors - Riders On The Storm


Aretha Franklin - Rocksteady


Minnie Riperton- Inside My Love


Még tudnék írni sokat, de az is kisebb csoda lesz, ha ezeket végighallgatod...

2020. jan. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Nincs ilyen, mindenki azt hallgat, ami tetszik neki.
2020. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

1


Ebből egyet ismerek, de annak is csak a Snoop Dogg-os verzióját az NFS Underground 2-ből. :D

2020. jan. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
tudod háyn retro sláger van akár 1 sőt 10 millió felett?
2020. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Smells like teen spirit
2020. jan. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

A régebbi nagy slágerek gyakran nem érik el a milliós nézettséget, hiszen a net elsősorban még mindig a fiatalabbakké. Kissé Amerika-centrikusak, de szerintem próbálkozz ezekkel:


[link]

[link]

2020. jan. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Queen - Bohemian Rhapsody
2020. jan. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A könnyűzene története a jazz, a rock, a blues, stb annyi stílust fog át, hogy lehetetlen egy komoly listát összeállítani, szerintem azzal kell inkább tisztában lenni, hogy milyen folyamat ment végbe az idők folyamán és néhány számot ismerni a stílusok reprezentáns képviselői között.

Viszont én nem hanyagolnám el a komolyzenét, Bach, Beethoven, Mozart, Vivaldi Haydn, stb... és hozzá a későbbi nemzedékek, Smetana, Liszt, Brahms, stb..., de ha belekezdesz, akkor biztosan érdekelni fognak, akár az operák is.

Érdekes volt a Civilization 4 stratégiai program, amelynek fantasztikus zenei aláfestése volt, a korai, archaikus korokban, és az ókori, középkori időkben a speciális korhoz tartozó zene szólt és úgy emlékszem, hogy a választott nép is befolyásolta a repertoárt, az a játék egy zenei élmény is volt, végigfutva az évezredeken, évszázadokon.

Aki képes rajongani valamilyen könnyűzenei irányzatért, az bizonyosan más stílusokat is megkedvel.

Mivel jártam zeneiskolába, ezért elmondhatom, hogy a komolyzene egyáltalán nem érdekelt sokáig, pedig ismertem, ismernem kellett őket, de sokkal később megszerettem. Fuvolát, majd később gitárt tanultam évekig, így elmondhatom, hogy az igazi zeneszeretethez jó a zeneelmélet ismerete is, vagy a zenetörténet, amit részben könyvekből, részben a szóban forgó művek hallgatásával lehet megismerni.

Jelenleg a flamenco zenét szeretem, meg az instrumentális zenét Yes-t, Solarist, Iron Maident, talán azért, mert ötven éve gitározom és most tanulom a flamencot pár éve, meg szintetizátoron is játszom és mindig van valami olyan stílus, ami éppen megragad.

Nagy általánosságban ki lehet jelenteni, hogy a zene annyira szerteágazó lett, hogy az alapműveltséghez is sokat meg kell ismerni, de még inkább megszeretni és akkor nem zavar, ha hiányos is a műveltséged, mert az a lényeg, hogy azt hallgasd, ami neked tetszik.

2020. jan. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerintem ezeket a mai fiatalságnak mindenképp ismernie kéne, hogy ne csak a mai slágereket hallgassák:


Depeche Mode - Enjoy The Silence

Eagles - Hotel California

Bryan Adams - Everything I Do

Gary Jules - Mad World

Enya - Caribbean Blue

Metallica - Nothing Else Matter

Alisson Krauss - When You Say Nothing At All (Ronan Keating-es változatot is ajánlom)

Sting - Fields Of Gold

Vanessa Williams - Save The Best For Last

Scorpions - Wind Of Change

Pink Floyd - High Hopes

Toto - Africa

Coldplay - Paradise

Phil Collins - Another Day in Paradise

Beyonce - Halo

Kings of Leon - Use Somebody

Bruce Springsteen - Dancing In the Dark

Queenn - Who Wants To Live Forever

Take That - Patience

Shakespear's Sister - Stay

Lighthouse Family - High

Aretha Franklin - I Say A Little Prayer

2pac - Dear Mama

Tears For Fears - Everybody Wants To Rule the World

Lana Del Rey - Love

Jim Brickman - Valentine

Björk - Aurora (nincs 1 millió felett, de ajánlatos belehallgatni)

F. R. David - Words Don't Come Easy To Me


Lehetne még írni, de egyelőre kezdésnek ennyi elég. Más műfajból jobbakat írhatnék, de most könnyűzene a téma.

Mindegyikbe legalább egyszer hallgass bele. De tényleg azt hallgatsz, amit akarsz.

2020. jan. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
* Queen, elírtam.
2020. jan. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!