Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon a kalandozó magyarok és...

Vajon a kalandozó magyarok és a vikingek találkoztak?

Figyelt kérdés

A vikingeknek számos észak-német területen volt támaszpontjuk, vagy általuk uralt terület, ahol a kalandozó magyarok szintén megfordultak.


Találkozhattak egymással? Esetleg összemérhették az erejüket egy-egy csatában?



2020. jan. 25. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Most lehet rosszul tudom, de valami rémlik azzal kapcsolatban, hogy a középkor egy bizonyos szakaszában divat volt viking harcosokat felbérelni testőrnek vagy csak szimpla harcosnak (?), így a vikingek még a közel-keletre is eljutottak. Bizánci Birodalomba azt hiszem.

Nem vagyok jó töriből, de ha a kalandozó magyarok harcoltak a Bizánci Birodalommal, akkor szerintem belefuthattak ezekbe a bérelt viking harcosokba is.

2020. jan. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
81%

*Megtaláltam:

The Varangian Guard were a part of Byzantine Army and personal bodyguards of the Byzantine emperors from the 10th to the 14th centuries.

[link]

2020. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a rusz vikingekkel találkoztak a Dnyeper folyó környékén Etelközben. Voltak eleinte kisebb összecsapások, de amúgy minden arra utal, hogy a kezdeti időszakot leszámítva jó viszonyban voltak.

A honfoglalás utáni Kárpát-medencében is lehet találni ilyen-olyan viking tárgyakat, fegyvereket amik kereskedelmi kapcsolatokra utalnak. Illetve viking zsoldosok(kölpény vagy ,,orosz" névvel illették őket) is voltak a magyarok oldalán, ami szintén a magyarok és a Kijevi Rusz(mint viking alapítású állam) jó viszonyára utal.


De a bizánciak ellen harcoló kalandozók akár össze is csaphattak a bizánci zsoldban álló Varég Gárdával. Nyugat-Európában nem tudom mennyire találkozhattak vikingekkel, de valószínűleg nemigazán futottak össze ott. Egyszer majdnem elkalandoztak az akkori német-dán határig, de összeütközésbe nem kerültek.

2020. jan. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!