Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Merre vannak még olyan törzsek...

Merre vannak még olyan törzsek, aki nem találkoztak a civilizációval?

Figyelt kérdés

Nekem kettőt mondtak, de biztos van több is, ha valaki tudja, írja meg legyen szíves, de minél konkrétabban Köszönöm

(érintetlen törzs állítólag van egy Pápua-Új Guíneában és Sudán déli részén, akik a ruhát sem ismerik, kb ilyen jellegű törzsekre lennék kíváncsi)


2009. okt. 24. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát mert nagy a bolygó, és hiába irtjuk - még mindig vannak olyan hatalmas erdők, illetve vadonok, ahol ritkán jár a civilizáció képviselője.
2009. okt. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a Pépua- Új Guineai tözs kamu, ha arra gondosz, amire én. A Frei Tamás forgatott náluk egyszer, és azt ecsetelte, hogy ők olyanok, mint az ősemberek. Ahhoz képest én kiszúrtam az egyiken a Levi's farmert. Ennyit erről :)
2009. okt. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Afrikában találtak 50 éve egy ilyet, de ugye ha egyet fölfedeznek, az már találkozik a civilizációval.
2009. okt. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem frei-félére gondoltam, d emondjuk azt csak hallottam, viszont a szudáni törzset oké, felfedezték, na de egy csoport forgatott ott 1 hétig, aztán elment, ennyi volt a kontakt a tötrzzsel, folytatták a tehénterelgető életmódjukat egy szál semmiben.

Tudja fene .... mindenesetre egy baromi jó kérdés.

2009. okt. 28. 18:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt vannak felsorolva:


[link]


A legjobb példa talán a Sentinel-szigetiek


[link]


Csak légifelvételek vannak, távoli csónakos felvételek, meg néhány régi kalóz- és tengerésztalálkozás de az még száz éve, és csak alkalmilag.


Youtube-on is lehet rájuk keresni "Sentinelese"


Csak kőeszközeik vannak, de a hajóroncsokat amiket mitőlünk hozzájuk sodor a természet azokat szétszedik mintha kő lenne és eszközöket csinálnak belőle.


Egy ideig sajnos próbálták őket megközelíteni (antropológusok), de szerencsére most valami moratórium van, úgyhogy kifejezetten tilos őket háborgatni.


Jobb is így, azok a törzsek akikkel felvettük a kapcsolatot, azok mára mind elvesztették az eredeti önmagukat. Aki meg kutatni szeretné őket az érintetlen természet népeket, az várhat tíz évet, akkor majd jól álcázott minirobotokkal felvesszük az egész életüket úgy, hogy ők maguk észre sem veszik. Szóval remélem a jövőben sem fogják őket háborgatni. Hadd maradjon legalább egy-két igazán érintetlen nép.


Amúgy is ezek a legfontosabb kérdések. Hogyan alakult ki a mágia? Hogyan alakult ki a samanizmus? Honnan erednek ezek a hiedelmek? Szóval jó legalább egy-két népet meghagyni ,,vadnak''. Ha az összes vadnép eltűnik, akkor az antropológiának is vége.

2011. okt. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!