Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Itthon miért mindenki rpsszind...

Itthon miért mindenki rpsszindulatú és irigy?

Figyelt kérdés

Most érettségizek és utána nyártól megyek ki az egyetemre külföldre (már felvettek).

Alig várom hogy itt hagyjam az országot. Sajnos :( amnyira megkeseredett mindenki,rasszista és rosszindulatú,hogy azt hoszem soha többé nem fogok visszaköltözni ide.:( pedig szeretek a fővárosban élni,szeretem ,mert nagyon szép,de a magaar emberek (tisztelet a kivételnek) undorítóak.:( irigység,rosszindulat stb...

Engem a szüleim nagyon liberális szellemben neveltek,hogy minden ember egyenlő és el kell fogadni egymást stb.

Itthon minden van csak ez nem.....

Sokat gondolkodtam ezen...talán azért van ez,mert kevés a fizetés,az embereknek nincs pénzük azórakozni vagy valami plusra és megkeseredtek.

Nektek mi a véleményetek erről?:)


18L



2020. febr. 5. 06:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%
Hova szeretnél külföldre menni? Melyik országba?
2020. febr. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Spanyolország
2020. febr. 5. 07:38
 3/15 anonim ***** válasza:
58%
Észak-kórea barátságosabb ország,mindíg nevetnek.
2020. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az is rasszizmus azt állítani hogy egy nép minden tagja rasszista és rosszindulatú. Akárhová mész, mindenhol lesznek bunkó és kedves emberek is. Az arányuk viszont változhat természetesen az anyagi jólét függvényében és valóban, ez a pénztől függ. Mennyire elegulnek ki az igények. Ezt jól látod. Viszont azt állítani hogy minden magyar rosszindulatú az is szintén rasszizmus. Attól még igaz mert nagy aránya, de ez nem a magyarságuk miatt, hanem az emberi természet miatt. Spanyolországban is vannak gyűlölködések bőven. Katalánok utálják az Andalúzokat és vissza. Ott is vannak szegény emberek akik a túlélésért küzdve feleslegesnek tartják az illemet mint itt. Persze ha kimesz egy nyugati országba első benyomásra tényleg úgy fog tűnni hogy kedvesebbek az emberek, mivel alapvetően tényleg jobbak az életkörülmények, több a pénz, és a jólét miatt tényleg nem marják egymást. Vagy legalábbis nem azon a szinten amit eszreveszel. Viszont ha eltöltesz több időt akármelyik nép környezetében, észre fogod venni hogy az alapvető emberi természet mindenhol ugyanaz, a gazdasági helyzettől függően csak a körítés, a megjelenés és a stílus más. Szóval menj! Jó lesz, megéri🙂
2020. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Leírtam,hogy tisztelet a kivételnek. :)

Sajnos csak a tapasztalataimat írom le....nagyon sokat utaztunk életem ,abból vonom le a következtetéseimet.:)

Legboldogabbak és legkedvesebbek az emberek az USA-ban és Spanyolországban ,ez a tapasztalatom :)

2020. febr. 5. 08:20
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Külföldi egyetemre felvettek ilyen helyesírással? Hova mégy, Timbuktuba?


"hogy minden ember egyenlő és el kell fogadni egymást stb."


Ez nem liberális szellem, tündérem, hanem álszentség. Az emberek nem egyelőek, jogilag talán, de az sem biztos. Emberként pedig messze-messze különbözőek. El KELL fogadni egymást?! Nem, nem kell. Az elfogadáshoz nem tartozik oda a "kell", sem annak pszichés vetülete.


A helyes az lett volna, ha a szüleid azt tanították volna neked, hogy a vesszők után tegyél szünetjelet, tanulj meg helyesen írni, olvass, gondolkoodj, járj koncertre, színházba. Ne kelts irigységet másokban (lásd: külföldi egyetem) és tanuld meg azt, hogy minden embert úgy fogadj el, ahogyan van.


Ps: 15 éve külhonban élek. Sok hozzád hasonló jött ide egyetemre, aztán ment ide vagy oda karriert építeni, és végül szinte mind hazahúzott.


Nárcizmussal, kedves, nemigen lehet valaki elfogadó, és azzal nemigen lehet megyökeresedni, beilleszkedni egytelen más országba sem. A korodba még belefér a nárcizmus, de nagyon ajánlom, hogy az öntelt, buta szövegelés helyett most vegyél a kezedbe okos könyveket és azoktól tanulj - ha már a szüleid marhaságot beszéltek.


A főváros nem szép, vannak szép részei, de a zöme koszos, büdös, túlzsúfolt és ronda. Magyarország nem csak Budapestből áll. Nagyon-nagyon sok szép kis - és nagyváros és falu van Magyarországon. Nem csak irigység és rosszindulat létezik, változnak, ha lassan is - nyisd ki a szemed.

2020. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Telefonról írok, azért nem tudok figyelni a vesszőke és írok el szavakat.

Minsig is jártunk színházba ,operába stb...de nem értem ez hogy jön ide:)

Pontosan az ilyen emberekről beszélek,mint amilyen Te is vagy:)

2020. febr. 5. 09:07
 8/15 A kérdező kommentje:

Célom pedig nem az irogységkeltés volt. A baráti körömben van olyan lány,aki az Oxfordra jár és amikor itthon van,mindig rengeteget mesél róla,mégsem leszek irigy :)

Ez már a te szegénységi bizonyítványod,ha így gondolod.

2020. febr. 5. 09:09
 9/15 anonim ***** válasza:
87%
Csupa jószándékból írom neked, hogy te egy álomvilágban élsz, túl nagyok az elvárásaid a "külfölddel" kapcsolatban. Mindenhol vannak irígy és rosszindulatú emberek, pont ugyanakkora arányban. Addig is azt tanácsolom, hogy vegyél vissza egy kicsit az arcodból és az elvárásaidból, mert arcra fogsz esni. És mégegyszer, ezt nem rosszindulatból írtam.
2020. febr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
85%
Ja és még annyi, hogy attól, hogy egyszer egy hetet eltöltöttél mondjuk az USA-ban, nem hiszem hogy tudod hogy milyenek az amerikai emberek.
2020. febr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!