Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy emlékeztek vissza a...

Hogy emlékeztek vissza a '90-es évekre? Mi jut róla eszetekbe?

Figyelt kérdés

Valahogy úgy érzem, hogy a '80-as évekig már minden évtizednek meg van a maga kiforrott jellemzése, de a 90-es évek még nem is volt annyira régen, és még nem nagyon hallottam, hogy valaki meglát valamit, és azonnal azt mondja: "jaj ez a 90-es évekre emlékeztet!!"

Mi az, amit ha megláttok vagy meghallotok - legyen az tárgy, épület, stílusjegy, zeneszám, ruhadarab, stb. - amiről azonnal a '90-es évek jutnak eszetekbe?

Nekem pl. ilyen a holdjáró cipő...abból is a Buffalo cipő: az, amelyik fűzős, és a talpának az oldalát ilyen "göröngyök", dudorok "díszítik"

Mi az, amit akkoriban hordtatok/csináltatok, és ma már nevetve, nosztalgiával emlékeztek rá vissza, gondolván, hogy "Jaj de béna volt/de hülye voltam" :)

Jó lenne összehozni egy ilyen listát is, hogy "X dolog, amiből tudod, hogy a 90-es években nőttél fel, vagy akkor volt a tinikorod/fiatalkorod"

Szeretnék egy kicsit nosztalgiázni, segítenétek? :)

Köszönöm!!


2010. júl. 24. 00:51
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
akkor születtem:D
2010. júl. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%

Én akkor tapostam az általánost :)


Egyébként:

Fiúbandák (pl Backstreet Boys)

Lánybandák (pl Spice Girls)

A dél-amerikai szappanoperák is akkor élték virágkorukat.

Gengszterváltás


Hirtelen ennyi jut eszembe.

2010. júl. 24. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

akkor még normális pop, diszkó zene volt.

Én inkább rockot, metalt hallgatok, de a 90-es évek popzenéit a mai napig szeretem. Azok még dallamosak voltak.Még a diszkószámok között is akad pár jó... De ma... rettenet.

Coco Jambo :-)

2010. júl. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Friderikusz show
2010. júl. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
76%

oáá oááá oáááá

azaz beszartam és jó volna ha ki cserélné valaki a pelenkát meg tudnék enni is

ennyire emlékszek :D

2010. júl. 24. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

nálunk nagy divat volt a klumpa, a nagytalpú cipők mellett... bocs, hogy így apránként írom, de mindig akkor ugrik be valami új, ha elküldöm, pedig gondolkozok előtte :-)


Nekem inkább együttesek, énekesek ugranak be: La Buch, Nana, újra éledt a Modern Talking, Tarkan, Blümchen, akkor futott be a HIM, soul asylum:runaway train,


x-akták, rex felügyelő

2010. júl. 24. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
videókazetta
2010. júl. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
én akkor voltam általános iskolás. 90ben születtem. Nekem a klumba, azok a kis pici csattok amiket a hajtincsekre kellett tenni, ilyen kis színesek voltak, a sztreccs nadrág, a sailor moon és a dragon ball xD, lakk cipő :D hirtelen ennyi :P
2010. júl. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

91-95 szakközépiskola


Jó zenék, Yo MTV Raps műsor, Techno zenék, ritmusos diszkózenék, nem volt internet, nem volt mobil

Éltük az életet.

2010. júl. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

vanegy ilyen blog 90es.blog.hu

én akkor jártam tini diszkóba, a 90es évek zenéje egy borzalom, a divat is, magasított cipők, neonzöld és narancs divat

(neonzöld és narancs csíkos farmer! hahaha), klumpa, kertésznadrág is menő volt, tamagocsi, bravo magazin, szerelem szeksz gyengédség rovat

E17, ace of base, 2unlimited stb...

2010. júl. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!