Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon közhelyes ez a dolog?

Nagyon közhelyes ez a dolog?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkoztam rajta, hogy kirakjak-e egy idézetet Facebookra. Nem vagyok a híve, soha nem posztoltam még ilyet, (sőt, egyáltalán nem szoktam posztolni) és nem is tervezek többet. A rövid leírás részbe szeretném illeszteni, ahová sokan szoktak nagyobbnál nagyobb baromságokat írkálni, nekem ez a mező eddig üresen tátongott. Utálom a közhelyes, lélektelen, tömeg dolgokat, de a jelenlegi élethelyzetemhez nagyon passzol ideológiailag a mondat amit idéznék. (Konkrétan Madách Imrétől Az ember tragédiájából egy sort)

A kérdésem tehát az lenne röviden, hogy egy ilyen dolog az én helyzetemben nagyon közhelyes? Ha ti ránéznétek a profilomra, és ezt látnátok milyen véleményt fogalmaznátok meg? Taszítana, semlegesen hatna vagy inkább vonzana a dolog?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2020. márc. 8. 18:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a következőket átgondolnám előtte:

1, Egyező-e az idézet a személyiségemmel, az életstílusommal?;

2, Mit szeretnék vele elérni? Figyeljenek rám? A fájdalmamat/örömömet kifejezni vele? Segítséget kérni?;

3, Mi lehet a következménye? Mi lehet a legrosszabb/legjobb, ami érhet miatta?

Én is rajta vagyok a FB-n, de a chat-en kívül nem használom semmire sem, így semmi nincs rajta.

2020. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A küzdj és bízva bízzál, az mondjuk kicsit közhelyes, szeretem ezt a művét, fontos rész belőle, de olyasmi amit azok is osztogatnak akik talán soha nem is olvasták, és fogalmuk sincs milyen előzményei voltak ennek a néhány szónak. Más idézet ebből, amit úgy nagyon közhelyesnek gondolnék nem jut eszembe.

Viszont ennyire nem gondolnám túl a helyedben, ha valamit magadénak érzel egy szövegből ted csak ki, aki ebből ítél meg másokat annak a véleménye nem sokat számít. Az öndicsőítős, sajnáltatós szövegek a gázak, mint az "anya vagyok..." vagy "az önzetlen emberek..." ennél még a már teljesen kiüresedet "élj a mának" típusú idézetek is jobbak, ezekből már valamennyire lehet következtetni az ember személyiségére, de csak mert már-már közhelyesnek hat egy egyébként jó szöveg, még nem mondd el semmit arról aki ezt kiteszi.

2020. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az idézet? :)
2020. márc. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Igen, nekem is a magyar szépirodalomból az egyik kedvencem ez a mű. Bevallom, hogy többször olvastam, mert nagyon tetszik Lucifer karaktere és az alaphelyzet, hogy történelmi pillanatokban láthatjuk Ádámot rájönni arra, hogy mennyire törékeny az emberi élet, hogy küzdeni kell a létért, a jobb sorsért. Igazából pont ezt szeretném idézni:

„A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga.“

Tudom, amit írtatok az igaz, nem szabad az ilyen felszínes emberek véleményére adni. Ezzel tisztában vagyok. Csak tényleg szokatlan számomra ez a posztolgatós dolog, gondoltam ezért is kérdezek rá. :D

2020. márc. 9. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!