Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez miért olyan nagy "személyes...

Ez miért olyan nagy "személyesség"?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalakról kérdeznék.

Ugye adottak, több millió ember regisztrál rájuk.

Rengetegen használják és ezek közül mégis sokan "bírálják". Gondolok itt arra, hogy nem tesz fel magáról képet, mert az olyan "személyes" dolog. Mindenről tehet fel, autó, képeslap, foci,stb....de magáról meg a családjáról (párjáról) nem tesz fel, mert az "személyes"

Hát én nem tudom....közösségi oldal, tehát sokan ismerik, jelölik és azok közül lehet jópáran kíváncsiak lehetnek rá. "Akik ismernek úgyis tudják...."- indok.Hát köszi.Még jó, hogy ismerősöket is jelöl az ember, akikkel pl. 15 éve nem is találkozott.

Én nem azt mondom, hogy legyen 150 képe, de 1-2 miért olyan nagy "személyesség"??


2010. júl. 25. 10:56
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én még ilyen emberrel nem találkoztam, aki ilyen indokból nem rakott fel. Nekem egy időben azért nem volt, mert nem volt rólam digitális fotó, max régi, ahol nem úgy néztem ki, mint ahogy most. Anyukám azért nem rak fel, mert szerinte nem néz ki jól. De ez tényleg hülyeség, hogy személyes dolog valakiről egy kép :D Akkor ez olyan, mintha a saját kinézetéről gondolná azt, hogy "személyes", de akkor meg hogy megy ki az utcára? :D
2010. júl. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:

Szerinted az jobb, mint ha ki van téve 100 db kép a kis tiniről köldökig kivágott felsőben, csücsörítő arccal, részegen, esetleg legjobb barátnővel smárolva, egymást taperolva? Nem tudom, miért baj az, hogy vannak emberek, akik nem szeretik kitenni nyilvános helyekre a fotójukat. A családjukról meg pláne, hisz azzal már az ő személyiségi jogaikat is sértheted, ha kiteszel róluk egy fényképet.

Ha nagyon kíváncsi vagy rá, írsz neki privátot, hogy régláttad már, kíváncsi vagy rá, milyen lett ezalatt a 1-15 év alatt, küldjön magáról képet, aztán majd ő eldönti, hogy küld-e.

2010. júl. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

Na pontosan erről van szó kedves 2. válaszoló!

KÖZÖSSÉGI oldalnak hívják. Itt privátoljon, azt tud emailben is!? ÉS a tiniket hagyjuk, meg a kamu regeket.Itt arról van szó, hogy 1-2 kép miért tartozik a "személyiségi jogok" körébe? Akkor ne regisztráljon , és nem lesz mire kíváncsinak lenni másoknak...

2010. júl. 25. 11:23
 4/32 anonim ***** válasza:

én se rakok fel ilyeneket, egyszerűen nem azért vagyok fent az egyik ilyenen, hogy jaj de jó, közösségben vagyok, hanem mert bizonyos esetekben hasznos, és ezt használom, de távol áll tőlem és a habitusomtól, hogy akkor én közösségeset játsszak, és ország-világ elé felrakjak dolgokat. Nem érdekel ez a része, ingerenciám sincs rá, és ha nem is az van, hogy jaj, de zavarna, ha fel lenne rakva kép, de azért jobb, hogy nincs, mert minek.


Amiért fent vagyok, hasznos, hogy embereknek utána tudok keresni, ismerőseimnek mikor is van a születésnapja, kapcsolatba tudok lépni olyan régi ismerősökkel rajta keresztül, akikkel már megszakadt a kapcsolat és emiatt másképp nehézkes lenne (pl. érettségi találkozók szervezésére meg ilyenekre kiváló), ha pl. gyakorlatot vezetek, akkor segíthet, hogy otthon megnézzem az embereket, és ahol van kép, azt akkor össze tudom kötni a névvel, és így könnyebben tudom memorizálni, ilyenek, rengeteg hasznos lehetőség.És többre pedig nincs igényem.

2010. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, főleg, hogy le lehet tiltani és csak ismerősök látják az adatokat.
2010. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:

Jó, biztos nem érthetően fogalmaztam.

A "felteszek magamról 30 képet, amin ölelgetem a barátaimat" az már igen, magamutogatás, átestek a ló másik felére.

De 1, 2 akár- jujj -3 kép az miért az?

2010. júl. 25. 11:28
 7/32 anonim ***** válasza:

nem feltétlen az, de van aki ennyit sem akar feltenni, akár mert fölös macerának érzi, akár más miatt.

Most ezzel komolyan mi a gondod? Tényleg ennyire zavar, hogy egyesek nem raknak fel képeket?

2010. júl. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

66% nem provokálni akartam, aki érti a kérdésem, az érti.

De leírom még1x, hátha nem voltam érthető:

Szóval nekem konkrétan nem azzal lenne a bajom, hogy nem rak fel képeket, de

- KÖZÖSSÉGI oldal, tehát vmilyen formában megjelenik rajta, nem rejtegetheti magát, nem lehet "teljes inkognitóban"

- 1-2 kép azért még nem "mutogatás"

Illetve vmelyik hsz írta, hogy a képeket le is lehet védetni, hogy csak ismerősök lássák.


Nem tehetek róla, de ha vkinél nem látok képet (még azt sem hogy titkosítottak a képei) , arra gondolok, hogy

vmi gond van vele, meg titkolódzik.

2010. júl. 25. 11:54
 9/32 anonim ***** válasza:

Igazad van közösségi oldal.Pontosan az a célja,hogy régi barátok,rokonok tudjanak egymásról..Ettől függetlenül sokan vannak (köztük én is) akik magukról nem tesznek fel képet..Én például nem titkolózom,de azért nem tettem fel sem magamról sem a családomról képet,mert senkire nem tartozik,hogy nézünk ki..Nem beszélve arról,hogy nem akarok olyan helyzetbe kerülni mint sok szerencsétlen ember akit csak a képe miatt feltesznek a napiszarra meg hasonló oldalakra..És nem azért került oda mert hülye képeket csinált az illető,hanem mert például túlsúlyos,vagy éppen olyan haja van ami másnak nem tetszik..Köszi de én ebből nem kérek..Az ismerősök,rokonok ismernek,tudják hogy nézünk ki.Az idegeneknek meg semmi közük hozzá...

Nem kell állandóan más képét bámulgatni..ha akarja tesz fel képeket magáról,ha nem akkor sincs gond..

Még mindig jobb ez a megoldás,mint a sok undorító,magamutogató képek..

2010. júl. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Ha te ismersz valakit, mert tényleg ismered, akkor kép nélkül is felismered, névről. De ha te olyanokat bejelölsz, aki mondjuk 10 éve ott lakik mint te csak 3 házzal odébb, de se a nevét nem tudod, meg egyszer sem beszéltél vele, na ott nyilván csak kép alapján tudod. Nekem sincs képem, de az ismerőseim fele mégiscsak bejelölt, mert tudják, hogy hogy hívnak, és nem kép alapján nézegetik az ismerősöket. Az meg kit érdekel, hogy egy ismeretlen azon háborog, hogy valaki miért nem tesz ki közösségi oldalra képet. Ennyi erővel felháborító, hogy valaki nem teszi ki a születési dátumát közösségi oldalra. De max egy ismeretlennek az, mert aki ismeri amúgy is tudja hogy az illető hány éves, a többi meg nyilván nem is érdekli, hogy te Mucsajröcsögéről nem tudod hogy ő hány éves...
2010. júl. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!