Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A vonzó külsejű embereket...

A vonzó külsejű embereket jobban kedvelik, jobban szeretik? Előny a szépség? Megtéveszthető-e így a nagy többség?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy bizonyos embertípusokkal jobban szimpatizálnak, mint másokkal. Nevezzük őket szépeknek, mondjuk ki, előny, ha valaki jó kinézetű, csinos megjelenésű. Ezzel a megjelenéssel azt sugározzák, mi kedvesek, mi édesek, mi kellemesek vagyunk, és gyakorta azt hisszük, csak mert valaki szép, kedves is. Tehát JOGTALANUL felruházzuk olyan jó tulajdonságokkal, ami nem is biztos, hogy jelen van, csak mert az illető szép. Ellenben aki nem olyan tökéletes, azzal gyakorta nyersek és elutasítóak vagyunk, csak mert csúnya, azt gondolhatjuk, ő már semmire se jó, értéktelen figura.


Arra keresem a választ, vajon ki hogy vélekedik erről és mi a tapasztalata a külsőségek, a hiúság terén! Kérem a válaszokat normális hangnemben és ne olyan nyers, majd én megmondom stílusban, köszönöm! Normál emberek vagyunk, normál emberi módon is viselkedjünk!


2011. nov. 4. 03:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nemrégiben kezdtem el az iskolát, megismertem ott sok-sok új arcot, sok-sok új embert. Nekem nagyon megtetszett az egyik új tanárom, irodalom tanár. Azonnal beleszerettem, hihetetlenül szerelmes lettem belé, de megfigyeltem, hogy az egyik osztálytársnőmmel feltűnően nagyon kedves, az illető nagyon csinos, átlagon felüli lány, és már az osztálytársaim is észrevették, hogy a tanár kedvence. Velem is nagyon kedves, de én csak egy átlag, normál kinézetű lány vagyok, és ez a lánnyal Xéniával - egyébként ő egy Angelina-típusú, a legfullosabb lányok közé tartozó női egyed - kedvesebb, előzékenyebb, tehát érezhető, hogy őt kivételezve tartja számon!
2011. nov. 4. 04:22
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

Hát ezzel ugyan nem mész sokra, de én úgy tartom magamat számon, mint aki mindenkihez kedves. A jól felfogható okkal megerősítő kivétel az az eset, akinek az igénytelensége kiütközik a külsején is. Nyilván ez érthető.


Ami meg a társított tulajdonságokat illeti: aki így tesz, az egészen egyszerűen ostoba. Semmi alapra olyan légvárakat lehet építeni, aminek nyomán kötve hiszem, hogy a tanárod ebben az állásban meg fog tudni maradni.

2011. nov. 4. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Ja igen, előző vagyok 24, és férfi. Ha ez számít.
2011. nov. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

BTW, ha nem vagyok indiszkrét: érdekes kérdések foglalkoztatnak így éjjelente, mondták már? :D


Előző vagyok.

2011. nov. 4. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2011. nov. 4. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezzel csak annyi a baj, hogy ezek a tulajdonsággal felruházós folyamatok nem ostobaság meg okosság kérdései, hanem eléggé tudat alatt működnek. Ha valaki képes tudatosan másképp állni az emberekhez, az nagyon dicséretes, de semmiképp sem elvárható.

Olvassatok kommunikációelméletet és pszichológiát, rengeteg tanulmány foglalkozik ilyesmivel, nagyon érdekes, nekem ez az egyik kedven területem!

2011. nov. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*kedvenc
2011. nov. 4. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 /Anita_'94/ ***** válasza:
36%

Lehet benne valami. Pici vagyok és szőke. Azt már korábban is megfigyeltem, hogy általában elég egy kedves mosoly és megtörök vele szinte minden ellenállást, főleg a pasiknál. Hamar megkedvelnek és tudom érvényesíteni az akaratomat :)

Apuval meg más a helyzet. Szegény akkora, mint a ház és még a haját is borotválja. Pusztán a kinézete miatt tartanak tőle sokan, pedig a világ egyik legaranyosabb embere. A barátom is hasonló. Szinte nem tud kimozdulni otthonról, hogy ne igazoltassák a rendőrök. Engem pl sose szoktak, de ha este megyünk valahova kocsival és mellénk ér a yard, már csak röhögünk mikor jelzik, hogy ugyan, álljunk már meg egy szóra :D

Szal nem bűnöző, meg cigány, meg ilyesmi (fősulira jár :D ), csak annyi a bűne, hogy nagydarab és kopasz...

2011. nov. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez általában csak a kezdetben van így.

Nekem pl. van egy nagyon jó barátnőm, aki mondhatni tökéletesen néz ki. Olyan, mint egy topmodell, magas, vékony, szép arcú, nagyon csinosan öltözködik, mindenki megnézi, ha végig megy az utcán. Viszont borzasztó rossz a természete. Amúgy egy okos, művelt, értelmes lány, de én, mint jó barátnője is elismerem, hogy egy hisztérika, és mindezek mellett nagyon lenéző más emberekkel. Nekem ettől függetlenül az egyik legjobb barátnőm, de ismerem a hibáit. És tény, hogy általában sokan vannak, akik szívesen szóba elegyednek vele, ha újként kerül valahová, viszont ez nem tart sokáig. Igazán nem sok barátja van, a rossz természete miatt. Nem sokat számít, hogy mennyire csinos és dekoratív.


A másik oldalra is van ellenpéldám. Egy szintén elég közeli barátnőm, nos, nem egy szépség. Mégis nehezen tudnék olyan embert találni, akivel nincs jóban, mert egy kimondhatatlanul pozitív személyiség, nagyon közvetlen és nyitott más emberek felé, és nem utolsó sorban állati jó humora van :)


Lehet, hogy sokan ítélnek első körben a külső alapján, de egyrészt az a bizonyos szög előbb utóbb kibújik a zsákból, és akkor már vajmi keveset ér az előnyös külső, másrészt aki nem rendelkezik annyira előnyös megjelenéssel, az is lehet népszerű, ha olyan a természete, és nem azt várja, hogy mindig mások kezdeményezzék az ismeretséget. Persze rengetegen panaszkodnak arra, hogy "manapság csak a külső számít", de én komolyan azt látom, hogy ez ebben a formában nem igaz. Akinek olyan a személyisége, annál tök lényegtelen, hogy milyen ábrázattal áldotta vagy verte meg a sors.

2011. nov. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek nagy része könnyen megtéveszthető; évek óta hatalmas sláger a csalók körében pl. szép csajokkal árulni v.mit (bútor, autó, stb.), ami, persze, nem is létezik.
2011. nov. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!