Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik a koronavírus kapcsán a...

Akik a koronavírus kapcsán a média pánikkeltését emlegetik, milyen fajta médiára gondolnak?

Figyelt kérdés

Én követem a híreket, és mindenhol azt látom, hogy leírják a helyzetet, és hozzáteszik hogy nincs ok pánikra, nem olyan durva a helyzet, összehasonlítva más betegséggel mennyire ""laza"" ez most, stb.

Viszont fórumokon, közösségi oldalakon nagyon sokan írják, hogy a média kelti a pánikot, eltúlozza a rossz híreket, félelmet kelt, azt sugallja hogy jön a világvége, stb. Én még egy ilyet se láttam.

Ez milyen média? Hol mondanak ilyeneket?


2020. márc. 12. 10:28
 1/9 anonim válasza:
100%

Ausztral kollegak meseltek pl, hogy a csaladtagok rettegve hivjak oket, mert a tv azt mutatja, hogy Londonban olik egymast az emberek a wc-papirert.


BBC azt irja, hogy Olaszorszag teljesen le van zarva, ahhoz kepest eleg sok repulot kiengednek az orszagbol

[link]


Csak 2 pelda.

2020. márc. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%

1: Közben meg pont ausztrál videó terjed a wcpapírért folyó harcról :D


Egyébként elég csak megnézni egy sajtótájékoztatót, hogy milyen baromságokat kérdeznek az újságírók. Szerintem sokszor azt sem tudják, hogy hol vannak :D Nem csoda, hogy ha nem fedi a valóságot az általuk leadott cikk, anyag.

2020. márc. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A tény, hogy hírként említik több mint egyszer, már szánalmas. Az, hogy belerakják a gondolatot, hogy pánik, mintha az ember automatikusan pánikolna, még szánalmasabb. Azzal növelik a pánikot, hogy azt mondják, nincs ok a pánikra. Visszakérdeznék, hogy ezt mi a francért mondja, miért pánikolnék?


És ez csak egy apró szösszenet, amit példának felhoztál.

2020. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
minden igaz a fentiekből, plusz egy kis apró szösszenet. Lásd Győrfi Pál minden k...ott k...a YouTube videó elején :) :D
2020. ápr. 22. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ááááá a média nem kelt pánikot😁
2020. szept. 23. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én azóta se láttam pánikkeltést, csak azt hogy a maszktól mindmeghalunk. :DD
2020. szept. 23. 08:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Te csinálod jól, gondolom nem nézel tv-t és a netet sem használod!
2020. szept. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#7

Tv valóban nincs bekötve nekünk, de a netet sokat használom.

2020. szept. 24. 08:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Koronavirus.gov.hu

oldalon lévő számok sokkal megnyugtatóbbak lennének, ha a betegek számát is feltűntetnék, nem csak a fertőzöttekét, akiknek elnyomó többsége tünetmentesen van karanténba zárva, majd onnan szabadulva a gyógyultak táborát növelik.


Pedig Müller C. Kijelentése alapján a PCR-teszt csak a tesztelés pillanatában ad információt a szervezetben jelenlévő koronavírus örökítőanyagának egy kis alkotórészéről. Hogy ez életképes, fertőzőképes, milyen mennyiségben van jelen, már nem tudható. Mégsem tették közzé ezt az információt sem, egészen a múlt hétig. Természetesen összeesküvő oldalak tájékoztatták erről az embereket, de ők nevetség tárgyává váltak akkor, mert a szakértőink miért hallgatnának el ilyen fontos információt.


Pánikkeltéshez visszatérve bizonyára emlékszel a kamu koporsókra Bergamóban, vagy a kamu zsúfolt kórtermekre, a kamu kartondobozos temetésekre. Amit naponta 100-szor toltak le főműsoridőben. Amikor lebuktak, annyi volt a helyreigazítás, hogy csak illusztrációs képeket használtak fel, persze ez már nem főműsoridőben hangzott el.


Az országok gazdaságának leállítását és az emberek szabadságjogainak megsértését azzal indokolták, hogy a vírus veszélyesebb és halálosabb a szezonális influenzánál. Amit a riasztó számok alá is támasztanának, csakhogy a szezonális influenzánál nem tesztelik a kontaktokat, nem számolják a tünetmentes embereket, csak azokat akik orvoshoz fordultak és tünetet produkálnak. Ha számolnák milliárdos nagyságrend is előfordulna. A covid számlájára írt elhalálozások többségéről nehezen lehetne bizonyítani, hogy a vírus mennyire játszott közre, ha egyáltalán számított valamit. Viszont a megtett covid intézkedések miatti nehézkes egészségügyi ellátás miatti korábban elhunytak emberek létszámát már nem tolják naponta az arcunkba...

2020. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!