Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak nekem bántja a fülem a...

Csak nekem bántja a fülem a "home office" kifejezés?

Figyelt kérdés
Mostanában a helyzet miatt sokszor előfordul, hogy használják, de csak angolul. Annyira hiányzik, hogy magyarul mondjátok/írjátok, magyarok! Csak nekem?

2020. márc. 24. 10:15
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar.
2020. márc. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, mert eddig is így használtuk
2020. márc. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim válasza:
100%
Engem sem zavar
2020. márc. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
54%

Mivel erre nincs magyar kifejezés, ezért fölösleges emiatt hözöngeni.

NEm hinném, hogy a már régebben használt és angoldból átvett szavakkal is bajod van, az egyedüli különbség, hogy azokat már megszoktad, ezt meg ezek szerint még nem.

2020. márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon egyetértek a kérdezővel! Van szép és kifejező magyar nyelvünk, miért kell idegen szavakat belekeverni?
2020. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
Akik berzenkednek, azok nem szoktak szendvicset se készíteni? :-D
2020. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
Gondolom, az internet szót sem használod, ahogy a komputert, telefont, mobilt, és hasonlókat sem, mert ezek is az angol nyelvböl származnak, ahogy még rengeteg másik is.
2020. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 A kérdező kommentje:

Szendvicset nem szoktam készíteni, mert olyat nem eszem :)


A számítógép szót használom, a telefont és a mobilt is, mert ezekre nem tudok magyar megfelelőt sajnos. A home office-ra viszont létezik.


De szerintem ez azzal van inkább összefüggésben, hogy a sok magyar nem büszke arra, hogy magyar, jobban szeretnének a külföldiekhez hasonlítani, így beszélni "menőbb".... szomorú.

2020. márc. 24. 11:16
 9/53 A kérdező kommentje:
Ahogy 5-ös írja, szép és kifejező a magyar nyelvünk, úgy tudom a világon a(z egyik?) leggazdagabb nyelv.
2020. márc. 24. 11:21
 10/53 anonim ***** válasza:
Kérdező, ebben nem értek egyet veled. Szeretem az anyanyelvem és büszke vagyok rá. Mégis vannak esetek, amikor jövevényszót vagy akár idegen szót használok, mert mondjuk rövidebb, szélesebb körben elterjedt, esetleg pontosabban fejezi ki azt, amiről szó van. De indok lehet pusztán a megszokás is. Őszintén, te mikor mondtad legutóbb pl. azt, hogy "labdarúgó-mérkőzés"?
2020. márc. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!