Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kijárási korlátozás azt...

Kijárási korlátozás azt jelenti, hogy nem mehetsz el tömegközlekedéssel egy másik városba?

Figyelt kérdés
Nem teljesen tiszta nekem, hogy mit takar. Ha én kitalálom pl Budapesten, hogy elmegyek futni pl a Balatonra, akkor az törvényszegésnek számít? Nem térnek ki arra, hogy a lakóhelyünkhöz közel kell végezni ezeket az ‘indokolt esetben végzett’ tevékenységeket. Vagy ha valaki Pestről vidékre jár fodrászhoz? Kérdésem kizárólag elméleti, nem utazgatnék akkor sem, ha nem lenne érvényben kijárási korlátozás, csupán pár dolog nem tiszta számomra.

2020. márc. 28. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
55%

Minden hülyére még a jogalkotó sem készülhet fel :D


Ne vedd magadra!

2020. márc. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igazad van, bele kellett volna írni, hogy a lakóhelyhez legközelebbi (bolt, piac, gyógyszertár, stb.).

1.

2020. márc. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Nem.

Hanem azt, hogy használd az eszedet, és ha nem tudod észszerűen megokolni, hogy miért mennél, akkor ne menjél.

2020. márc. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
26%
Annyira hülye senki nincs, hogy Budapestről vidékre járjon edzeni vagy fodrászhoz vagy akármi. Szóval aki ezzel a kifogással próbálkozik, azt tuti megbüntetik, ha elkapják a rendőrök, mivel tisztában vannak vele, hogy ez kamu, és más okból utazgat. Meg eleve, ha igaz is lenne, akkor sem lenne megengedett szerintem az ország másik végébe menni egy hajvágásért. Hiszen akkor az egész rendeletnek semmi értelme.
2020. márc. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem mehetsz! Hányadik ilyen kérdés lesz még? Nem! Abban a városban maradsz ahol laksz és kész. Elmész boltba, hirtelen mindenki egészségügyi sétát tesz (menj te is), a bérház egyetlen kutyája hatodjára van kint kérd el hetedjére.

Tényleg ennyire ostobák vagytok? MARADJ OTTHON 2 HÉTRE, és vége is lesz. Hála azoknak akik minden kiskaput kihasználnak fogunk még rendesen szívni több hétig is.

Szerinted ki hiszi el, hogy most minden ember hirtelen x km-re akar edzeni? Nyilván mindenki próbál eljutni a párjához és a haverokhoz. De ki lehet bírni két hetet az istenért. Nekem is fáj, hogy nem láthatom a páromat, mégsem keresem a kiskapukat. Beismertem hogy van itthon maradok 2 hétre vagy lehet 1 hónapig sem találkozunk utána. Miért nem lehet felfogni? Ennyire ostoba embereket már csakugyan.

2020. márc. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!