Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes klasszikus magyar...

Érdemes klasszikus magyar irodalmat felnőttként olvasni? Élvezhető írások?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem emlékszem, hogy a középiskolában miket olvastam. Olyanokra gondolok, mint pl. Jókai Mór, Gárdonyi Géza, Móricz Zsigmond, Karinthy Frigyes.
2020. ápr. 1. 10:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi akadályoz meg abban, hogy kipróbáld?


Nekem a legtöbb kifejezetten érdekes, sokat többször is elolvasok, viszont a húgom szerint kár idöt szánni rá.

Az biztos, hogy nem "akciós", sok leítás van benne, meg valamivel lassabb az egész, mint a mai regények, de egyrészt a régi korokról sok érdekes infót közöl, másrészt egész más a hangulata.

2020. ápr. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig érdemes. Akiket felsoroltál ráadásul kifejezetten olvasmányos, jó regényeket írtak. Nekem Móricz nagy kedvencem.
2020. ápr. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 semmi nem akadályoz a kevés időn kívül, csak gondoltam feldobom a témát, mielőtt letöltök egy csomó e-könyvet. Persze nem kell egyszerre, majd talán kiválasztok egyet, aztán meglátjuk.
2020. ápr. 1. 11:48
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. mindenfélét. nemcsak kellemes, de hasznos is. méghozzá sok szempontból.
2020. ápr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az 1-es vagyok, bocs, ha hülyén jött át, nem kötözködni akartam, csak így sikerült!
2020. ápr. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Semmi gond.
2020. ápr. 1. 12:50
 7/10 Sunshinedoll ***** válasza:
Szerintem igen, én sokkal jobban értékelem őket most, mint gimis koromban.
2020. ápr. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Szerintem ezek éppenhogy felnőttként értelmezhetők / értékelhetők jobban.
2020. ápr. 1. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Ez magyar, de én például most olvasom újra a Mester és Margaritát. 17 évesen úgy voltam vele, hogy zavaros, néhol vicces, de hát kötelező olvasmány, túl kell esni rajta. Amikor a történet félbeszakad, és visszarepül Jézus korába, ahol egy szerencsétlen, nyomorult Jézust fest le, az meg kifejezetten idegesített, át is ugrottam azokat a fejezeteket. Most 25 évesen meg teljesen átélem, sokkal jobban érteni vélem.
2020. ápr. 1. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Végül is felnőtteknek írtak.
2020. ápr. 1. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!