Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy az 1970-es...

Azt olvastam, hogy az 1970-es években a magyar emberek nem jutottak ún. klasszikus drogokhoz (heroin, hasis, marihuána, kokain, lsd). Ez csak a magyar átlagemberre vonatkozott vagy a gazdagabb elit rétegre is?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:

az átlag vidéki vagy kisvárosban élőkre vonatkozott.

a fővárosban és a balatonnál akkor is ment a mutyizás:)

mint gondolsz kérdező?

ezeket a szereket, amikről rengeteg gengszterfilm szól, sok pont ezt az időszakot öleli fel, akkoriban is el kellett juttatni egyik helyről a másikra...

és közúton volt a legegyszerűbb,néha meg leesett egy kis csomag, és mindjárt valamelyik jómoódú ember balatoni nyaralójánál hatalmas buli volt:)

2013. nov. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is éppen forgatókönyvhöz gyűjtök anyagot, de nem találtam az interneten olyan cikket amiben az lenne megerősítve, hogy az akkori közemberek is hozzájuthattak valamelyik klasszikus droghoz .Ez a forgatókönyv szempontjából nem is lenne probléma,hogy ha csak az elit jutott hozzá de jobb mindent tudni.
2013. nov. 18. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
ahogy feljebb írtam a balatonnál és a fővárosban már ismerték ezeket a dolgokat az emberek.
2013. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
azzal tisztában vagyok, hogy mindenki ismerte ezeket a szereket, de nem tudsz valami cikket vagy könyvet ajánlani amiben van valami ezzel kapcsolatban ?
2013. nov. 18. 23:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A Google egy perc alatt cáfolta a te elméletedet

[link]

2013. nov. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha forgatókönyvhöz keresel anyagot akkor a legegyszerűbb lenne,ha filmrendezőket,színészeket kérdeznél meg,hiszen az 1970-es években ők hozzájutottak a kábítószerekhez,mi több sok közülük fogyasztotta is.Sajnos nem emlékszem arra a riport beszélgetésre melyben szó volt a témáról,de utólag kiderült az akkori fogyasztók egy része.Nemrég nagy port kavart annak a színésznek a balesete aki börtönben is volt valamint kábítószert is fogyasztott. A kábítószert elsősorban az fogyasztotta aki hozzájutott ismeretség révén,amit szükségesnek talált felspanolni magát az embernek. Egy átlag mezei polgárnak nincs szüksége a szerre.Egyébként az is megfontolandó,hogy az említett időszakban a hatóságok a külföldit is beleértve nagyon sokáig kerestek a maffiából embereket akiket nem találtak.Láss csodát a maffiatagok nálunk Magyarországon a Margit-szigeten lévő hotelban rejtőztek!
2013. nov. 19. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha most sem jutnának hozzá.
2013. dec. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!