Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nyugat-Európában hogy bánnak...

Nyugat-Európában hogy bánnak a gyerekekkel? Mennyire tartják elfogadhatónak/elfogadhalannak a gyerekek megütését? Nyugaton tovább elfogadják a gyerekeket gyereknek?

Figyelt kérdés
Pl Németországban,Franciaországban vagy Angliában bánnak a legjobban a gyerekekkel? Elfogadhatónak tartják e bármilyen helyzetben hogy a gyereket megütik? Rosszabbak e a gyerekek mint itt? Angliával kapcsolatban volt fent egy ilyen kérdés a válaszololók egyöntetűen azt váladzolták hogy igen de Németországot és Franciaországot nem tudom. Gyakori e bármelyikén is a 3-ból hogy a gyerek megüti a szülőt? Ha a szülő visszaütne ilyen helyzetben elfogadhatónak tartanák e bármelyikén is? Na és tovább hagyják a gyereket gyereknek mint itt? Magyarországon valamiért már nagyon hamar felnőttként kezelik a gyerekeket egyesek bár annyira nem hinném hogy sok ilyen van de vannak olyanok is akik csak azért mert a gyerek betöltötte a 18-at már felnőttnek tartják. Bár 20-22 év alatt Magyarországon se igazán tartják a gyereket felnőttnek de azértmégis túl sok érettséget várnak el egy 20 évestől is. Nyugat-Európáról azért azt írták hogy nem így van. Pl egy gyerek gyereket vár kérdésnél sokan azt írták hogy rendben van ha valaki 20 évesen szül de egy pár válaszoló megírta hogy fejletebb országokban 21 éves korig vagy még 21 éves korban is tini terhességnek veszik. A mai gyerekek később érnek de Magyarországon ez még nem olyan elfogadott de Nyugaton talán már annál inkább. De a 3 Nyugati országból amit kiemeltem melyikben bánnak a legjobban a gyerekekkel és melyikben fogadják el a gyereket legtovább gyereknek. Ja és Magyarországon miért bánnak ilyen rosszul a gyerekekel és miért utálják őket sokan? Na meg miért kezelik őket túlhamar felnőttként? De aki tud valamit a 3 Nyugati országról ebben a témában amit kiemeltem az írja le és írja le mi a különbség a 3 között?

2020. ápr. 9. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Elég sok benne az elírás és van helyesírási hiba is tudom nem kell szólni. Ha lehet normális és részletes válaszokat várok.
2020. ápr. 9. 18:03
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Alapból annyi mondható, olyan nincs, hogy egy országban egyformán csinálják, Mindenütt van jó és rossz. Amiről beszélni érdemes, mi ennek aránya. Tehát mennyivel többen csinálják jól, milyen ehhez a feltételrendszer és még sok más. Érdemes azt is megemlíteni, mennyien kezelik a dolgot tűrhetetlenül rosszul.

Gazdagabb vidékeken nem a megélhetés a fő gond. Nagyobb az öntudat, nagyobb az empátia, hiszen megengedhetik maguknak. Ahol a megélhetés elsőrendű probléma, ott nagyobb a fáradság, kevesebb az idő, sok az idegesség.

Ezzel mindent megmondtunk. Nyugaton (északon) sokkal jobb az iskolarendszer (nem tantárgyi szakmai dolgokban, de úgy is, hanem emberi hozzáállásban). Az emberek jobban odafigyelnek, több pénz jut az oktatás minden (egyéni) részletére. Ebből következik az is, hogy a gyerekkel sokkal jobban bánnak, türelmesebbek, odafigyelőbbek és ezért segítőbbek, a gyerekek se annyira frusztráltak. A verés általánosságban a butább emberek sajátossága, nem tudnak mást kitalálni a fegyelmezésre. Nyugaton ez nem nagyon jellemző.

Tehát nemcsak a kérdezett országokban, de Hollandiában, Svédországban, Norvégiába és egy sor más helyen is sokkal jobb a helyzet e téren.

2020. ápr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom hogy Svédországban Norvégiában meg egész Skandináviában a legjobb a helyzet ilyen téren. Viszont direkt ez a 3 nagyobb ország érdekel. Természetesen ahogy itt is Nyugaton is változó a helyzet ilyen téren. De mégis az érdekelne hogy ebben a 3 országban mi az általános és külön külön hogy a 3-ból melyikre jellemző leginkább. De az is jó ha valaki valamelyik Nyugati vagy északi országban él és leírja mi a helyzet. Csak leginkább a kérdésben megadott dolgok érdekelnek.
2020. ápr. 9. 20:06
 4/10 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok minél több annál jobb és bármikor akár a kérdés után évekkel is. Persze nem biztos hogy addig nézem de minimum pár hétig hónapig én is nézem meg sokan olvashatják a kérdéseket és válaszokat akár random kérdésként is felkerülhetnúgy hogy aki tud valamit az írjon!
2020. ápr. 10. 14:01
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
Nyugaton minden jobb és fejlettebb. Nem tudtad? Kérdésdből is érződik.
2020. ápr. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Angliában dolgoztam gyerekekkel, és a munka fele az volt hogy pontról-pontra követtük a gyámügy és a gyermekvédelem által kiszabott szabályokat.


Minden pici plezúrról, lila foltról részletes jelentést kellett írni (képzelhetitek, mindez 20 totyogó gyereknél kb. napi 3-5x3 oldal papírmunka).

Nemhogy a gyerek megütését, de bizonyos kor alatt még az egyedül hagyását is abúzusnak veszik-jegyzem meg okkal.

És igen, ha erre bizonyíték van, elveszik tőled a gyerekeket.


Privátban persze létezik családon belüli erőszak meg fizikai fenyítés, de egyáltalán nem elfogadott szociálisan.

2020. jún. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
6-os azért ez érdekes, mert az eltűnt kislány Maddy is brit szülők gyereke, simán otthagyták a szülők a gyerekeket éjszakára a házban magukra. Emlékszem, annak idején sokan írták, hogy nem csoda, mert angolok a szülők... Én is nyugaton élek, bár nem a kérdezett országok között, én azt látom, hogy a gyerekeket sokkal lazábban kezelik, mint Magyarországon. A gyerekek önállóbbak, nagyobb a szájuk, sok mindent rájuk hagynak. A nagy jólétnek pedig az a következménye, hogy tizenéves koruktól nem csak rendszeresen isznak alkoholt, hanem drogoznak is, enyhébb esetben füves cigit szívnak. Nem lakom rossz környéken, de legutóbb este füzes cigiztek a játszótéren a fiatalok, még 20 évesek sem voltak. A kifejezetten jó anyagi helyzetben élők engedhetik meg maguknak, hogy szórakozásból a bulizás mellett még drogozzanak is. De nézzük meg a skandináv filmeket, nagyon jó filmjeik vannak, de miről is szólnak? Elfuserált munkamániás, milliomos szülők gyerekeinek a kiégett életéről. Semmi harmónia. Külsőre minden csodás, látszik, hogy mindenkinek rengeteg pénze van, de a gyerekekkel senki nem törődik, mert nincs rá idő. A skandináv filmipar ontja az ilyen filmeket, beleértve a pedofília témáját is. A gyerekek túl korán felnőnek, túl korán kiégnek, mert mindent megkapnak. 7 évesen okos telefon, 10 éveseket szekálnak a kortársai az iskolában, a szüleik úgy élnek, mint a tinik, cserélgetik a partnereiket, stb. És felnőve ugyanolyan életük lesz, mint a szüleiknek.
2020. jún. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

#7


Ez a két dolog nem összeférhetetlen. Ez amit leírsz a felső középosztályt jellemi. A szülő a gyakorlatban tojik bele a gyereknevelésbe, de a dolog performatív részében kompenzál, az aupairnak, ővónőnek, lovas oktatónak az is meg van szabva hogy milyen bioszappannal moshat csak kezet a gyerek.


A kérdező a fizikai büntetést kérdezte, és az természetesen ebbe az irányítás mániás képbe nem fér bele-de ettől még az érzelmi magára hagyatottság és pl a túl magas szülői igények ugyanúgy abúzívak.


De azért azt is jegyezzük meg, hogy nem minden gyerek nő fel RSGn meg kastélyban berendezett magániskolában. Az átlagos szülő jóval kevesebbért is be lett volna csukva, csak hát a pénz beszél, ez inkább a kivétel mintsem a szabály.


Az átlagos gyereknek nincs külön személyzete, mirelit kaja (ami ott filléres) van meg Lucozade.

Az hogy az iskola keretrendszerén kívül mennyi személyes szabadsága van, az a környéktől is függ. Ez apróbb faluban több, mint mondjuk az olyan környékeken mint Moss Side.


De ha a tecsó középén ráförmedsz az ötévesre, hogy fel lesz képelve, az átlag jóval csúnyábban néz mint Magyarországon.

2020. jún. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%
#8-as. A szabadságra nem a fizikális szabadságot értettem, hanem a döntés szabadságát. Eldöntheti, hogy mikor mit csinál, mit eszik, mivel játszik. Az alsóbb osztálybeliekkel sem foglalkoznak többet, alsó tagozatosok felnőtteknek való videójátékokkal játszanak, leülnek a konzollal a kezükben és kész. Azzal némileg vitatkoznék, hogy a magyar gyerekeket utálnák a felnőttek. A magyar gyerekeket sokkal jobban szeretgetik és óvják, legfőképpen pedig nevelik a szüleik, nincsenek úgy elkapatva. A magyar gyerekek mindig kapnak jó szót a szomszéd idős nénitől, egy kis süteményt, a piacon is kedves szavakat. Én is így nőttem fel. A gyerekeim már nem. Nekem egy idős francia néni mondta, hogy egy tasli nem árt, ha úgy viselkedik a gyerek. Mindezt akkor mondta, amikor a középkorú fia meghúzta a gyereke fülét, mert az nem fogadott szót. Fülhúzás nem, tasli igen. Másrészt úgy gondolom, ha Angliában nem lenne gyerek bántalmazás, akkor nem kellene azokat a nyomtatványokat állandóan töltögetni, vagyis nem lenne ellenőrzés. Mivel van ellenőrzés, ez azt jelenti, hogy van rá okuk, hogy ellenőrizzenek. Elég ha az ember az angol bulvár sajtó online oldalaira rámegy, akkor látja majd, hogy Angliában is mennyi gyermekbántalmazás van.
2020. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugaton tilos a gyereket verni, meg úgy általában bármit is csinálni vele.

Ezért a szülők - mivel őket sem nagyon nevelték, és nincsen jobb ötletük - gyakran benyugtatózzák őket.

Ez az ottani "nevelés".

2020. okt. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!