Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm nagyon...

A legjobb barátnőm nagyon sokat jelent nekem, de úgy érzem, kezdek teljesen megőrülni tőle. Mit tegyek? Ráadásul ezt már más is észrevette.

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm nagyon fontos nekem. Bár majdnem mindenki elhúzódik tőle, mert elég zsrencsétlen és csúnyácska, de mi már két éve barátok vagyunk. De most már kezd legem lenni... A suliban egymás mellett ülünk, és nekem mostanában gyakran rossz kedvem van (miatta). Fura a csaj, teljesen belebolondult a japánba, és ettől idétlenül viselkedik, de ezt elég látványosan, és néha (sőt gyakran) úgy érzem, róla lepattan, de én égek mellette. Eddig tűrtem, de akkor indult el bennem a lavina, mikor pár nappal ezelőtt az egyik osztálytársam odajött hozzám, és mondta, hogy látta, hogy én mindig megvédem a legjobb barátnőm, de ő úgy veszi észre, hogy ő ezt nem viszonozza. Meg hogy a otthagynám, akkor egyszer összejöhetnénk egy jót nevetni, mert hogy jó humorom van és kedve svagyok. És ezt olyan kedvesen mondta. Pedig pár évvel ezelőtt éppen ő volt a legjobb barátnőm, de aztán egy másik lány kiturt a helyemről, és sikerült mindkettőjükkel összevesznem. De most olyan kedves, volt, de én egyszerűen nem szeretném otthagyni japánozó barátnőmet, mert úgy érzem, csak ő képes megérteni, neki elmondhatom az ötleteimet meg a gondjaimat, anélkül hogy hülyének néznének. De annyira az idegeimre megy. Még a mosolya is , mikor rossz kedvem van (tőle), és ő anyás megértéssel hozzáteszi, hogy látom már megint rossz kedved van, de fel sem tűnik neki, hogy ő a bajom...

Bocsánat, de segítség kell, és hogy elmondhassam valakinek, mert egyszerűen kivagyok... :( Segítsetek lécci...


2008. nov. 22. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne várd meg, míg megkérdezi, szerintem beszélj vele. Az a másik barátnő nem biztos, hogy igaz barát, ha most csalogat, de képes volt eldobni, ez nekem kétszínűsködés.

Igazi baráttal meg lehet beszélni a dolgokat, csak azért, hogy menő lehess, nem biztos, hogy megéri csakúgy félreállni. Neked nem esne rosszul, ha veled tennének így? Lehet, hogy a barátnőd (a japánozó) nem is gondolja, hogy mi a problémád, de látja, hogy problémád van, de te miért nem beszéled meg vele? Nem hinném, hogy gondolatolvasó.

2008. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
85%
Én azt hiszem, nem a barátnőddel van gondod, hanem magaddal. Mindenkinek mindenáron meg akarsz felelni. Saját magadban kellene eldöntened, milyen tulajdonságok fontosak számodra egy emberben, aztán azt keresni, nem hányódni ide-oda, aszerint hogy mi épp a menő az osztályban. Az olyan lányt meg, aki a másikat a háta mögött leszólja, meg olyanokat mondd neked, hogy hagyd ott, jobb, ha nagy ívben elkerülöd, mert nagy valószínűséggel ugyanígy fog veled is viselkedni, ha valami miatt megunja a társaságod. A barátsághoz nem az kell, hogy valaki szép és menő legyen, hanem hogy jó ember legyen, és meg tudjál bízni benne. A barátnődet legalább tényleg érdekli valami, szerintem ez érték, akik ezen röhögnek, azok meg buta libák, egy gondolatot ne pazarolj rájuk.
2008. nov. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem, túlreagáltam az egészet. Csak ki voltam tegnap borulva egy kicsit. Köszönöm mégegyszer :)
2008. nov. 23. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!