Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Idén lesz 100 éve, hogy...

Idén lesz 100 éve, hogy elcsatolták Magyország kétharmadát. Ki szeretném tenni a kokárdámat megemlékezés és tiszteletadás céljából. A gond, hogy én is Erdélyben élek. Bajom lehet belőle?

Figyelt kérdés
Romániában pár nap múlva, 4.-én minden településen kötelező lesz kitenni a román zászlót ünneplés céljából, meg ugye, hogy még jobban beletiporjanak a magyar emberek lelkébe. Engem nagyon bánt ez a dolog és nagyon szivemen viselem ezt a témát. Nagyon szeretném kitenni a kokárdát, de anyukám is lebeszélt róla, mondván, hogy ne hősködjek, ne provokáljak egy buta népet, mert simán meg is verhetnek az utcán, rendőrségi büntetésről ne is beszeljünk...Csak engem nagyon felháborit, hogy tudtommal egy demokratikus Európában, Romániában élünk, ahol a kisebbsegeknek is ugyanolyan jogaik kéne legyenek, mint a púr románoknak. Ráadásul Nagyváradon, Szent László városában élek, ami az egyik legnagyobb MAGYAR város. Szóval a kerdésem: ti kitennétek a helyembe, vagy hallgassak anyukámra. Tudom részben igaza van, de a lelkiismeretem nem nagyon engedelmeskedik. 18/L

2020. máj. 23. 20:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Örüljetek neki! Errefele nekem nem ez a tapasztalatom..
2020. máj. 24. 15:51
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlat azt mutatja nem mindegy magyar vagy épp román többségű településről, városról van szó.

No meg számít a tettek szintjén mennyire magyar lelkületű a vezetés és áll ki a magyar érdekekért.


Ha egy román vezetés látja a magyar összefogást, akkor jobban átgondolja az esetleges büntetést. Nem azt mondom hogy olyankor nincs büntetés, de jobban átgondolja. Elvégre ilyen esetben van veszíteni valója ha meggondolatlanul akar retorziót alkalmazni

2020. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Így van. Függ attól, hogy kik vannak többségben az adott településén és a vezetőktől is. Bár ritka, ahol magyar vezető van.
2020. máj. 24. 16:49
 14/16 anonim ***** válasza:

Hajrá! Kitartást!


[link]

2020. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Azta! Nem tudtam erről. Köszönöm, aláírtam.
2020. máj. 25. 17:34
 16/16 anonim ***** válasza:

Nincs mit, én is!

14.

2020. máj. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!