Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mik az olah es a romungro...

Mik az olah es a romungro ciganyok kozti külső különbségek?

Figyelt kérdés
Csupán kíváncsiság szempontjából érdekel, es semmi rosszindulat nincs a kérdés mögött.

2020. máj. 31. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
az oláh cigányok vándorcigányok a romungrok meg félcigányok
2020. máj. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát.... Első oldal linkjei megint kisegítettek, asszem.


[link]

2020. jún. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 GallitsGáborCsaba válasza:
Bevallom eléggé hasonló kérdést írtam ki az előbb én is,mert engem is nagyon érdekelne ez,én kárpáti magyar cigány vagyok,az oláhok cigányok minket neveznek romungro cigányoknak,de engem nem zavar ugyanis tudok cigányul és a romániai rabszolgaság alól felszabadult romániai cigányok ezzel az elnevezéssel azt fejezték ki,hogy mi kárpáti cigányok Magyarországon élő cigányok vagyunk,az oláh egy több szár éves szó a romániai pontosabban a Havasalföldön és Moldvában élő személyekre vonatkozott és vonatkozik,hiszen Románia mint önálló ország,már ha jól emlékszem csak 1859.január 24.óta létezik.
2020. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A Romungrok azok akik betudtak illeszkedni (többé kevésbé) a társadalomba. Sok romungro cigánnyal dolgoztam már együtt, ők szépen választékosan beszéltek, hozzá tudtak szólni a beszélgetéshez. Gyermekeiket normálisan nevelték (egyik fia egy osztályba járt az én fiammal sosem volt gond) Nem szeretik az oláh cigányokat, elmondták azok az oláh cigók akik elmaradott bajszos, kalapos cigányok akiknél a nő kevesebbet ér a fiúnál és értelmetlen halandzsa "nyelven" beszélnek. Na olyannal is találkoztam az ég óvjon tőlük....
2022. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló.

Akkor a romungrok miért barnábbak?

2022. aug. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 mert cigányok
2022. aug. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az Oláh cigányok is cigányok.
2022. aug. 13. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!