Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romungrók és oláh cigányok...

A romungrók és oláh cigányok között külsőre van valami különbség?

Figyelt kérdés

2018. máj. 5. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
16%
a romungróknak vilagosabb a bőre. az oláh cigányok a sötétebb börűek.
2018. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Én oláh cigány vagyok és amit az első ír az nem igaz. Pont fordítva igaz. Az oláh cigányoknak fehér a bőre nézzd meg youtubon a zenészeket pl: Arany szemek majdhogynem magyaroknak néznek ki, Maco mamuko szintén, Balogh Trio,

Ott van Győzike, Oláh Gergő pl ők romungrok, Nótár Mary meg egy romungrica.

A romungróknak van az a tipikus "15 év fegyház" fejük, elálló fül és aránytalan/idomtalan nem szép vonások.

Az olácigányokank szépek a vonásaik. És nem utolsó sorban az olácigányok legfőbb megkülönbözető jelük hogy mi beszéljük a cigány nyelvet a nők pedig kizárólag szoknyában vannak minimum térdig kell érnie. A zenénk is más ott van pl a Várady roma café tipikus romungró zene ellentétben azzal akiket fent említettem. De mára már annyira össze keveredtek ezek hogy egy magyar nem tud különbséget tenni néha én is csak akkor tudom meg az illetőről hogy milyen cigány mikor megszólal. De persze ezek csak nagy általánosságban igazak, nyilván köztünk is van fekete illetve a romungrók között fehér.

2018. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* ha összehasonlítod a zenészeket láthatod is a kinézet beli különbségeket.
2018. máj. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
És ha az illető megszólal, akkor a dialektusból pontosan hogyan lehet hallani?
2018. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Az olácigány nem azt mondja hogy Maúnika hanem hogy Mónika.
2018. máj. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Oláh: [link]


Beás: [link]

[link]


Romungrlo: [link]

2018. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 GallitsGáborCsaba válasza:
81%
Én ma egy eléggé hasonló kérdést írtam ki és a másodikként válaszolónak szeretném leírni,hogy én például kárpáti magyar cigány vagyok és az én bőröm is hófehét és esküszöm nem akarok kötekedni,csak kade szi muri csácsi vorba phrala=csak ez az én igaz szavam,mert sajnos ma már nem minden oláh cigány beszél cigányul,én kárpáti cigány középiskolás korom tanultam a saját kárpáti cigány és az oláh cigányok nyelvjárásait is és erre büszke vagyok,egyébként fehér bőröm van,sötét barna szemem és mélybarnának nevezett hajam,legalábbis ahogyan a fodrászomtól megtudtam és a mélybarna jelzi hogy elsőre sokaknak a hajszínem feketének tűnik ;-) :-)
2020. dec. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7%

#7

Ki kéne irtani a fajtádat, te véglény. 😅

2022. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!