Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan akinek nem jön...

Van itt olyan akinek nem jön be a vidéki élet mentalitás? Éltem egy darabig 10 milliós nagyvárosban most meg egy 700 fős faluban. Én inkább ilyen világra nyitott mentalítású vagyok. Jobb lenne ha elköltöznék, de nem csak a faluból, az országból is?

Figyelt kérdés
Valahogy nem tud itt semmi sem megfogni már. Jó nyugalmas meg jó levegő meg ilyenek, de azon kívül itt nincs semmi. Meg az emberek nagyon begyöpösödöttek szerintem itt.

2020. jún. 12. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Nem tudom. Szerintem a városokban is arányaiban ugyanannyi a begyöpösödött bunkó.

De ezt neked kell eldönteni.

2020. jún. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tősgyökeres budapesti lány vagyok. Mindig Budapesten éltem. 25 évesen vidékre költöztem. Alig 500 fős faluba. 2 évig bírtam. Megőrjített, hogy nincs zaj, hogy nem hallom a hajnali buszt, villamost. Kiakadtam, hogy délben a falu egyetlen boltja bezárt,és csak a kocsma maradt ami nyitva volt. Visszaköltöztem Budapestre. Majd 28 évesen külföldre mentem Londonba. Ott meg kikészültem, hogy nincs egy csendes éjszakád sem, mert hallod a szomszéd fingását is, vagy mert ő éjjel akar bulizni, énekelni. Több hónapnyi alváshiány után egy angliai kisvárosba költöztem ami nagyjából Debrecen méretű lehet. Elején még elment, de egyre többen költöznek, így egyre több a gond is. Megint ott tartunk, hogy a papírvékonyságú falak miatt képtelenség egy csendes éjszakát kifogni.

Vettünk időközben Magyarországon egy faluban egy szép házat. Amikor hazamegyünk, akkor végre csend van, nyugalom. Én a tősgyökerese városi nő aki imádja a zajt, élvezem, hogy a kisfaluban ha nyaralunk, éjszakáim csendesek. A többi nem számít. Kocsi van, ha menni akarok akkor megyek mindenfelé. Amúgy meg begyepesedett emberek mindenütt ott vannak.

2020. jún. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is Londonban éltem, ez volt a 10 milliós város:) Valóban ha olyan helyen laksz nehéz aludni ott, de a pezsgő élet kárpótol érte. Egyetlen problémám az időjárás volt.
2020. jún. 12. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!