Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A magyar mentalitás mekkora...

A magyar mentalitás mekkora szerepet játszott abban, hogy külföldre költöztél/tervezel költözni?

Figyelt kérdés

Most elsősorban nem arra gondolok, hogy pl. a jelenlegi, országot lezüllesztő kormányt sem képesek elhajtani, hanem például a legegyszerűbb dolgokra:


-majd 30 évesen, pár éve ráhajtottam az angolra, és most már majdnem felsőfokon beszélem. a legtöbb ember baromságnak tartotta, hogy elkezdtem, mert „úgyse jó semmire” , „úgyis elfelejted” stb.


-testvérem kigyúrta magát, és úgy néznek rá, mint vmi ufóra, pedig nem került sok fáradságba, kicsit edzeni kell meg odafigyelni az étrendre


-ha bármi szóba kerül (túlsúlyos, dohányzás, nyelvtanulás), vagy bármi amiért tenni kéne, jönnek a kifogások és a magyarázkodás


-ha vki megemlíti az ország problémáit, akkor „még mindig jobb, mint xy országban” és kifogások tömkelege


-munkahelyeken ha diplomások között voltam, rendszeresen fúrni próbáltak


-a legtöbb embernek problémája van melegekkel, transzszexuálisokkal, vagy bárkivel, aki vmiben más (az elsőre talán fura példát – a transzszexuálisokat- azért említem, mert egy ismerősömnek van egy átoperált távoli ismerőse, és mondta, hogy többször meg akarták verni).

ehhez kapcsolódik, hogy elég vékony hosszú hajú férfi vagyok, emiatt melegnek szoktak nézni, és volt, hogy egy kocsma elől kiszóltak, hogy „rohadt b_zi”


-jó páran szidják a kormányt, de pl, amikro anyukám ment tüntetésre, és hívta őket, 1 ember ment el vele


-vidéken élek, és sokan akkor sem hajlandóak külföldre/Bp-re költözni, ha lehetősége lenne rá (vagy bármiben változtatni, viszont eljátssza a mártírt, hogy ő milyen kemény, mert bírja az „élet kalapácsütéseit”


-az idősek (többségük) megrekedt vhol a múltban, „mi építettek fel az országot”, és nem értik, miért vágyik többre vki gyári munkánál vagy kapálásnál

nem sorolom tovább. szóval sokáig nem akartam elköltözni, de úgy érzem, egyszerűen muszáj lesz, mert képtelen vagyok ezekkel a dolgokkal azonosulni



2019. júl. 1. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Pontosan, amiket felsoroltál.

Vannak még itt értékes emberek, de egyre kevesebben.

2019. júl. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Maximum az a szűk, néhányszáz fő, aki körülvesz ilyen és nagyon primitív dolog ezek alapján az egész népedet lenézni. Nem mellesleg pl. az angol keményfiúk nem beszólogatnak, ha nem vagy szimpatikus, hanem nyakonszúr. Na bumm, szemét angolok.
2019. júl. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

# 1/2


már elköltöztél, vagy csak tervezed?

2019. júl. 1. 12:27
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Gondolom te akkor nem vagy magyar, vagy csodával határos módon szent angol mentálissal születtél magyarként.
2019. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Én is emiatt gondolkozok a költözésen. Pedig jó fej barátaim vannak, és nem gondolom, hogy itt minden rossz, van egy csomó jó ötlet, kezdeményezés, lelkes emberek, satöbbi. De ezzel együtt is gyakran érződik a maradi, balkáni jelleg az ország hangulatán, ami nekem nagyon nyomasztó.
2019. júl. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5:


nekem is ezzel van bajom, hogy minden annyira balkáni. mintha évtizeddel le lennének maradva az emberek gondolkodásban: az emberek többsége egy műveletlen, maradi hőbörgő. bármibe is kezdesz, beszólnak, megpróbálnak lehúzni.

2019. júl. 2. 09:50
 7/12 anonim ***** válasza:
45%
Én meg azokat rühellem akik nyíltan, sőt már-már büszkén köpnek a saját népükre. Gondolom jól esett megint magyarozni... GRATULÁLOK.
2019. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Ez a fő oka annak, hogy külföldre megyek pár éven belül (csak most túl jó a munkahelyem itthon).


A magyarok nagy része szolgalelkű, beszűkült, borzasztóan maradi, egyszerű gondolkodású ember, ami valószínűleg a történelmi előzményeknek, talán a genetikának is, valamint a borzalmas oktatásnak.


Szerintem felesleges ezt hosszan elemezni, elég megnézni a politikát: gyakorlatilag ölbe tett kézzel nézik a magyarok, hogy szétlopják az országot.


A legtöbb magyar egy nagyra nőtt durcás kisgyerek, aki lusta megmozdulni és képtelen elfogadni bármilyen másságot is.

2019. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A bérek mellett hatalmas szerepet játszott a döntésben a magyar mentalitás. Egyébként az igazat megvallva én inkább nevezném ezt balkáni mentalitásnak, nem okoskodásból, csak ugyanez van a balkán összes többi országában is. Én is tapasztaltam, hogy aki egy kicsit törekvőbb és tesz a céljaiért, arra rögtön furcsán néznek, aki egy picit ki akar emelkedni a tömegből, azt megpróbálják visszarántani. Az átlagtól kicsit is eltérő embereket nem tudják tolerálni. A rosszindulat, a dögöljön meg a szomszéd tehene mentalitás, illetve az intézményesített korrupció, a mutyizás, feljelentgetés is jellemző. Egyébként ez szerintem nem is a magyar emberek hibája, hanem a rendszeré, mert egy értelmes vezetés növélné az életszínvonalat és akkor nőne a morál is talán és lassan elindulna egy pozitív társadalmi változás, de amíg összeszerelő üzemként akarják az országot üzemeltetni, addig nem lesz jobb.

[link]

2019. aug. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én a felsoroltakból semmit sem tapasztalok a környezetemből.
2019. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!