Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon (és általában...

Magyarországon (és általában Európa keleti felén) miért ennyire igénytelenek a mai napig a föld felett vezetett villanyvezetékek?

Figyelt kérdés
Normális helyeken törvény van rá, hogy föld alá kell rejteni a vezetékeket, mert rontják a városképet. Magyarországon viszont a kifejezetten jómódú vagy turisztikailag fontos környékeken is hányinger módon, néhol düledező oszlopokon futnak a villanyvezetékek. Ja és persze mellettük az egészet méginkább balkánivá téve a különböző telefon- és internetszolgáltatók kábelei. Nincsenek erre Magyarországon törvények? Ez nem lehet csak pénzkérdés, nem zavarja ez az embereket? Tudom, hogy vannak helyek, ahol mégrosszabb a helyzet, de ki akarja magát Romániához vagy Albániához hasonlítani...
2020. jún. 15. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:
hm.
2020. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Pedig csak a pénzen múlik. Amíg olcsóbb az oszlopon vezetni, mint a föld alá temetni a kábeleket, addig maradnak az oszlopok.
2020. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Volt ez rosszabb is a huszadik század elején:

[link]


Engem személy szerint annyira nem zavar, lehet ez szakmai ártalom, villamosmérnöknek tanulok. :)

2020. júl. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%

Nem kell Romániához vagy Albániához hasonlítani, hasonlíthatjuk Amerikához is. Amerikában bizony szintén oszlopokon mennek a villany és egyéb vezetékek, ráadásul házanként van egy-egy jókora trafó is.


És bizony sokkal fejletebb helyről beszélünk mint Nyugat-európa.

Én sokkal fontosabbnak tartom az alacsony energiaárakat, mint a vezetékek "szépségét".

2020. aug. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Magyarországon még nem láttam olyan várost (ami tényleg város, nem egy túlhízott falu), ahol a levegőben futnak a vezetékek. Falun meg a kutyát nem zavarja, nyugaton is a levegőben futnak java részt. Sokkal-sokkal drágább leásni.
2021. okt. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3.

Akkor légyszíves legközelebb kérdezd meg az egyik tanárodat erről a témáról és írd le ide hogy mik is a különbségek a kettő között.

Mert nem mindegy hogy a vezetékek között föld vagy levegő van.


Igen a pénz is sokat számít mert jóval drágább és nehezebb kiépíteni a földbe a vezetékeket azonban ennek elektromos szempontból is vannak hátrányai.

2021. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha tisztában lennél azzal hogy a földalatti kábelezés mennyi teljesen felesleges technikai problémával jár, mennyi felesleges plussz ráfordítast igenyel a telepítése és fenntartása akkor nem kérdeznél hülyeségeket...
2021. nov. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, tisztában vagyok vele, hogy jelentös többletköltséggel jár, de ezekkel a többletkiadásokkal nincs is baj, továbbra is úgy vélem, hogy föld felett hagyni a vezetékeket bármiféle szabályozás nélkül surmó balkáni szokás.
2021. nov. 19. 18:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8


Annyit fűznék hozzá a 7-eshez (azon túl hogy igaz) hogy többlet erőforrásigény nagyobb környezeti terhelést is jelent. Az egyszerűbb megoldás ökológiailag is helyesebb, nem csak technológiailag.

2021. nov. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!