Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért emlegetik, hogy a...

Miért emlegetik, hogy a magyarok milyen jó harcosok? (lent)

Figyelt kérdés

Nemrégiben láttam ezt a Battle of Nations "műsort" vagy fogalmam sincs mit, "küzdősport" talán, szóval a lényeg, hogy középkori hacukákban mérkőznek meg egyes nemzetek fiai. A magyarok nagyon alul maradtak a linkelt videón a csehekkel szemben, máshol nem is látni őket, szóval valószínűleg nullák.


https://www.youtube.com/watch?v=PrQRH2j5PhE

A lényeg 1:50-től kezdődik és negyed perc alatt verik szét a magyarokat.



Láttam egy hasonló orosz-ukránt, na ott ütötték egymást rendesen.



2020. jún. 29. 17:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

A kalandozó magyarok pedig stratégia, gyorsaság, fegyelem szempontjából felülmúlták nyugati ellenfeleiket, ez volt a sikerük titka(na meg a híres reflexíj).


A nyugati seregek ahhoz szoktak, hogy egy csatamezőn sűrű sorokban(nagyrészt gyalogsággal, kisebbrészt nehézlovassággal ami a későbbi lovagi harcmodor alapja) felállnak és kürtszóra megküzdenek egymással. De amikor bejött egy gyorsan helyváltoztató, több irányból támadó, csapdákat állító ellenfél(a magyarok jelen esetben) akkor megállt a tudomány részükről. Mire összeszedtek volna egy komolyabb sereget ellenük, a fosztogatók sokszor már tök máshol voltak. És addigra a veszteségek összeszámolásán kívül már nemigen tudtak mást csinálni.

Az augsburgi csatára tanultak meg alkalmazkodni ezen szituációkhoz. Többek között a nehézlovasság és kővárak szélesebb körben elterjedése és az ellenfél taktikájának elemzése volt a megoldás.

2020. jún. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"A kalandozó magyarok pedig stratégia, gyorsaság, fegyelem szempontjából felülmúlták nyugati ellenfeleiket, ez volt a sikerük titka(na meg a híres reflexíj)."


Ez nem igazán illik a jelenleg felvázolt képbe. A kalandozó magyarok fosztogattak, nem csatákban harcoltak legtöbbször. Az ellenfeleink nagy része ilyenkor a falusi paraszt volt, akinek a tanyáját éppen megtámadtuk. Nyugaton akkoriban nagy konfliktus zajlott a különböző országok között, velünk csak Ottó kezdett el foglalkozni. Ugyanakkor a 10. században még a láncing is luxus volt, lemezpáncél meg nem is létezett a sisakon kívül.


A reflexíj pedig jó fegyver, de ez nem dönt el egy háborút.


A lovasíjászoknak megvan a saját hatásköre, közelharci fegyveres, könnyűgyalogság ellen tökéletes és a lassabb lovasságot is csapdába lehet vele csalni, kilőni az üldöző alól a lovat, ahogy portyázásra és az infrastruktúra támadására is jó, de nem egy mindent eldöntő egységről van szó. Ha szemtől szembeni összecsapásra kerül a sor, akkor hátrányos egység, az állóíjászok pedig jól tudnak védekezni ellenük, mert kisebb célpontok és az effektív hatótávjuk nagyobb. A mongolok ezt meglátva használtak 50 - 50 arányban könnyű és nehézlovasságot.


Az én véleményem szerint ha Kassai szemben találná magát egy ilyen Battle of Nationsös fazonnal, akkor az úgy zajlana le, hogy kifárasztja a lóról, aztán leszáll és elintézi talpon.


Ami a Battle of Nationsből hiányzik, az a taktika és technika. Nameg a korhű fegyverzet.

2020. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 fomlang válasza:
Ki emleget ilyent? Honnan a kérdésben megfogalmazott állítás? Érdekelne az eredete, kedves Kérdező.
2020. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hát a régi kalandozó magyarokra gondoltam, meg úgy mégis csak meg kellett hódítani a területeket, hogy meglegyen nagy Magyarország. Még ilyen "magyarok nyilaitól ments meg urunk minket" mondásról is hallottam. De ok, ami volt elmúlt, már sehol nincs ilyen.
2020. júl. 4. 11:08
 15/15 anonim ***** válasza:
én a tatárjáráskor Béla király kimenekítésénél lettem volna kíváncsi nagyon hogy ez a katonai erőnknek köszönhetően sikerült, vagy csak a szerencsének?
2020. júl. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!