Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért emlegetik, hogy a...

Miért emlegetik, hogy a magyarok milyen jó harcosok? (lent)

Figyelt kérdés

Nemrégiben láttam ezt a Battle of Nations "műsort" vagy fogalmam sincs mit, "küzdősport" talán, szóval a lényeg, hogy középkori hacukákban mérkőznek meg egyes nemzetek fiai. A magyarok nagyon alul maradtak a linkelt videón a csehekkel szemben, máshol nem is látni őket, szóval valószínűleg nullák.


https://www.youtube.com/watch?v=PrQRH2j5PhE

A lényeg 1:50-től kezdődik és negyed perc alatt verik szét a magyarokat.



Láttam egy hasonló orosz-ukránt, na ott ütötték egymást rendesen.



2020. jún. 29. 17:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hogy mibajod?
2020. jún. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Mert a magyarok nem bziskodnak, hanem boxolnak meg birkóznak.
2020. jún. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Mi bajom? A magyarok nem b*ziskodnak hanem boxolnak meg birkóznak? Hát szerintem ITT lenne a valódi esély bemutatni azt, hogy mire vagyunk képesek, valódi küzdelemben, amelyben alul maradtunk. Jó,csak akkor azt mondjátok meg, hogy ez a küzdelem mi?

Olyan eseményekben bizonyítunk, hogy ki lő íjjal messzebbre? oké, gratulálok, csakhogy nem ez számít!

2020. jún. 29. 17:55
 4/15 anonim ***** válasza:
92%

Akkor szerinted ha egy karámban 40-en csépelik egymást játékból akkor AZ a valódi esély? Elmeorvos látott már?


Amúgy mondd már meg, hogy ki terjeszti, hogy a magyarok, vagy bárki más mint nemzet nagyon jó harcosok.

2020. jún. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

A Battle of Nations egy vicc. Egy durva jelmezbál. Nem sok köze van a valódi középkori harcmodorhoz, sem taktikákban sem a felszerelés korhűségében.


Azt, hogy a magyarok jó harcosok én még nem sok helyen hallottam. Történelmi viszonylatban szokták néha mondani. Például, hogy a magyarok megkeményedtek a török elleni háborúkban, ezért jó katonák voltak. Európa ezen része jóval többet kapott inváziókból, mint a Nyugat, gondolom ezért mondják ezt.


Mai viszonylatban viszont ez szerintem sehogy sem mondható el. Van egy két jó boxolónk, akiket emlegetünk évek óta, de ez kb. olyan, mint az Arany csapat miatt focinemzetnek hívni a magyart. Ez a kisebbség.


Ami manapság a legköhelebb van a valódi harchoz az az MMA. Abban is van egy tehetségünk, Borics Ádám, aki a Bellatornál van (második legnagyobb egyesület a világon), de rajta kívül hallani sem lehet rólunk külföldön. Szerintem küzdősportokban manapság eléggé el vagyunk maradva. A lengyelek például több emberrel képviseltetik magukat az UFC - ben, de még a horvátoknak is van ott történelme. Szerintem nem a fociba kéne ezerrel nyomni a pénzt, mert látszik, hogy nem jön be, hanem az olyan tehetségeket kéne támogatni, mint Borics és be tudnánk hozni a lemaradásunk.

2020. jún. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor én voltam a tájékozatlan, bocsánat. Viszont egy küzdősport más mint ez a középkori "üsd vágd" nem? Látta valaki? Ennek is megvan a technikája.
2020. jún. 29. 21:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
6. Épp ez az, hogy nem volt olyan, hogy középkori üsd vágd. A csapatok csatasorban harcoltak, formációkban. Ha így harcoltak volna nem tartottak volna órákig a küzdelmek, mert mindketten kifújtak volna öt perc alatt.
2020. jún. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

"Olyan eseményekben bizonyítunk, hogy ki lő íjjal messzebbre? oké, gratulálok, csakhogy nem ez számít!"


Nem akarom megbántani az érzéseidet, de mennyire érzed magad hiteles férfinak, amikor olyanokat kritizálsz és kérsz számon, akik történetesen jobbak nálad abban, amit épp egy képernyő előtt ülve szólsz le?


Az meg, hogy kinek mi számít, vagy ki mit tart nagyobb teljesítménynek, teljesen szubjektív.


Kb. mintha azon vitatkoznának valakik, hogy az számít-e nagyobb teljesítménynek, hogy valaki úszásból kiemelkedő vagy műkorcsolyából, vagy kézilabdából, vagy éppen szépen fest vagy gyönyörűen hegedül.


De ha már a harcmodorok között próbálsz különbséget tenni, és eldönteni, hogy melyikből számít, ha valaki kiemelkedő és melyikből kevésbé, akkor ha van kedved, tedd fel magadnak a kérdést, hogy ha nem játékról lenne szó, akkor milyen távolságra tudná mondjuk ilyen középkori harcmodort imitáló csapat Kassai Lajost megközelíteni csatabárddal, mielőtt átlőtt torokkal hevernének szanaszét.

2020. jún. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Üsd-vágd harcmodorral egy sereg sem igazán jutna semmire. A legprimitívebb harcmodoroknál is van szükség stratégiára és hadicselre(lesből támadás, bekerítés, az ellenfél beszorítása olyan terepre amin ő van hátrányban stb.), vagy ha ez nincsen akkor hatalmas számbeli fölényre.


Egyébként a középkori Magyarország nagyjából végig elég combos katonai hatalom volt. Nagy Lajos és Mátyás uralkodása alatt sikerült leginkább kimaxolni az ország erejét.

A török elleni harcok során pedig néplelkületében is ,,megkeményedett" a magyarság(ahogy az oroszok, ukránok a tatárok elleni csetepaték alatt).

2020. jún. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
8. Mondjuk a páncél miatt nem hiszem, hogy íjjal éppen le lehetne szedni őket. A lovasíjásznak meg közel kell lennie, hogy pontosan találjon. De gyalogosok nem is támadtak meg lovasíjászokat. Ellenük vagy másik lovasság, vagy álló íjászok használtak, mert a gyalogos utol sem érné, annak meg úgy nincs sok értelme.
2020. jún. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!