Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kire mondják azt, hogy "A...

Kire mondják azt, hogy "A szegény ember valakije"?

Figyelt kérdés

Értelemszerűen a "valakije" egy névvel hellyettesítendő, pl a szegény ember Tom Cruise-a.

Ezt külső tulajdonság alapján használják csak, vagy belső alapján is lehet?


2020. júl. 7. 04:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Egy menő dolog koppintása, olcsóbb verziója. Mivel a szegény embernek csak erre telik.
2020. júl. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mikor először olvastam a kérdésed nem állt össze a fejemben hogy hogy lehetne megfogalmazni a kérdésedre a választ, de idő közben találtam egy nagyon jó példát. Egy pár hetes műsorban láttam megjelenni egy régi kétezres évekbe sűrűn feltűnő tv-s műsorvezetőt. A mostani műsorban mint olasz-gasztro szakértőként hivatkoztak rá. Különböző borok kóstolására kérték fel. Emberünk a a következő öltözékben jelent meg. A mostanság talán divatos foltos könyökű sportzakó szerű valami, fehér ing mellkasig kigombolva, Gucci gg 1115/s designjára hajazó szemüveg, ezek mellé a fejébe nyomva egy hálós hátuljú "kamionos" baseball sapka. Na egy ilyen ízlésficamos figurára én azt mondom hogy ez a szegény ember "borszakértője".
2020. júl. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!