Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha tudok mindenkihez alkalmazk...

Ha tudok mindenkihez alkalmazkodni, vagyis mindenkivel szót értek, akkor az valóban én vagyok?

Figyelt kérdés
Tehát ha pl. mindenfajta barátommal szót tudok érteni, mert "egy hullámhosszon" vagyunk, attól még én egy személyiség vagyok? Úgy értem, hogy ha ezek a barátok nincsenek is egy hullámhosszon, de én igen mindegyikkel, akkor ez a valódi személyiségem, vagy tudatalatt megjátszom mindedkinek magam, vagy mi van?
2010. aug. 2. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Vannak nyitott emberek, akik valamilyen szinten mindig meg tudják érteni a másikat. Ami nagyon jó tulajdonság. Viszont az is lehet, hogy megjátszod magad, nem vagy őszinte magaddal (meg akarsz felelni az embereknek). Ilyenkor érdemes bátran kifejteni a véleményed, ne legyen úrrá rajtad az a megfelelési kényszer.
2010. aug. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Meg vannak lazák, akik nemigen mozdulnak rá a legapróbb elejtett hangsúlyokra is, és nem is szándékoznak önmaguk bosszantásából kétes tőkét kovácsolni nézeteltérésekből... (na, és ennyi értelme van a gyakorlatban is:) Ők nem biztos, hogy belül óriási szükségét érzik az elkülönülésnek, emellett nemigen hisznek abban, hogy mások szavai mindig egyféleképpen értelmezhetők. Természetesen hajlanak a jóhiszeműségre, különben nem lehetnének ekkora lazák. Van ilyen, na. Tartsd megfigyelés alatt magad, és idővel összhangban lesznek az ismereteid a valóddal. Ez a mai adag filó :)
2010. aug. 3. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!