Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Gyakran elő szokott fordulni,...

Gyakran elő szokott fordulni, hogy valaki egy olyan helyre születik, aminek kultúrája teljesen más az ő világnézetével és hozzáállásával szemben?

Figyelt kérdés

Én úgy vettem észre hogy mostanában elég gyakran történik meg az, hogy valaki egy olyan helyre születik, ami teljesen más az ő világnézetével szemben. Van sok külföldi ismerősöm és rengeteg pont erről meséltek. Egy finn lány ismerősöm borzalmasan érezte magát a hazájában, mert utálja a hideget és a havat, ezért költözött el Spanyolországba. Egy indiai fiú barátomat taszította a hazájának a kultúrája és a szokásai, a merev fegyelmezettsége és ezért költözött el Amerikába. Egy Olasz ismerősöm nagyon megviselte a fülledt meleg és a pörgő mentalitás, ezért ma már Svédországban él. Én pedig azért költöztem el Magyarországról Portugáliába, mert megviselt engem a pesszimista, depresszív magyar közhangulat és a borongós világnézet.


Elképzelhető, hogy főleg mostanában, elő szokott fordulni, hogy sok ember nem érzi magát jól a szülőföldjén és ezért költözik el egy teljesen más helyre?



2020. júl. 18. 09:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Elég bolondos a kérdés, tekintve hogy egy frissen születő gyereknek nincsen kialakult világnézete, tehát értelmetlen az hogy "olyan helyre születik ami ellentétes a kialakult világnézetével". Azt hinném hogy ezzel nem mondtam újat.
2020. júl. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Első válaszolónak igaza lehet...ne, de én is azt tapasztalom, hogy valami miatt valóban egyre gyakoribb jelenség.


Valószínűleg arról van szó, hogy


1. mégiscsak hozunk magunkkal valamit, nincs teljes tabula rasa

2. jobban merünk egyéniségek lenni, és kitűnni a tömegből, mint régen, a sokkal kollektivistább világban

2020. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!