Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Vallásos és ateista emberek!...

Vallásos és ateista emberek! Örömöt okoz nektek az, amikor kritizálhatjátok más világnézetét?

Figyelt kérdés
Néha mintha azt látnám, hogy élvezik azt, hogy butának nézik a másikat.
2014. szept. 3. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azokat támadom, akik mások életébe pofáznak, vagy jogtalanul ítélkeznek.

Ha valakivel nem értek egyet, azt meg úgy gondolom, hogy elmondhatom.

pl. nem a remete a jó keresztény, hanem aki karitatív munkát végez.

Azt sem hagynám másra, hogy a víz kèplete W3.

2014. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Nem, inkább rettentően fáj, hogy ilyen hülye, tanulatlan emberek léteznek a XXI. században. Már inkább bele sem megyek ilyen vitákba, maradjanak csak hülyék.

Olyan velük vitatkozni, mintha mocsárban gázolnál. Semmi haszna, úgysem fogják föl, mert nem AKARJÁK felfogni az érveket, a tényeket. Nem a valóságot keresik, hanem azt a rózsaszínű hazugságot, ami jólesik a kis lelküknek.


(Szándékosan nem írom ide, hogy melyik világnézeti oldalt képviselem.)

2014. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 szp72 ***** válasza:
94%
Szerintem kifejezetten élvezet, ha jól tudok érvelni egy másik meggyőződésű emberrel szemben. S meglehetősen szar, ha alul maradok. Hasonló ez, egy jó sakkpartihoz, de még annál is jobb. Persze, akik a világnézetem miatt eleve hülyének tartanak, s önmagukat eleve tévedhetetlennek, azokkal nem érdemes hosszabban.
2014. szept. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak próbálom megérteni az álláspontját.
2014. szept. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
95%
Az érv csere valóban mókás dolog, és elég messzire lehet jutni. De igazán nem kritizálok senkit a hitvilága miatt, a lényeg az, hogy ne akarja rám erőltetni. Hittérítőket már küldtem el csúnyán amikor rám másztak a buszmegállóban, és nem értették meg, hogy nem érdekelnek... De más esetben ilyet sose tennék, bármilyen vallású, világnézetű is a másik.
2014. szept. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
95%

Mi lenne, ha azt mondanám, hogy az ellentétes világnézet nem ad okot a kritizálásra?

És nem is ez az oka.A probléma ott kezdődik, hogy mindkét oldalon vannak szörnyen ostoba és csőlátású emberek, akik összebalhéznak a semmin egymással.Ez nem a világnézetek összeférhetetlenségének a hibája, mert ezt sokkal intellektuálisabb magatartással is lehet kezelni.

2014. szept. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Manton Jager válasza:
88%

Micsoda meglepetés, hogy itt csupa toleráns, másokat érvekkel meggyőző, az emberi butaságot elítélő emberek kommentelnek, a maradék 99% százalék, a söpredék, az persze nem tolja ide a képét...


Amúgy igen, örömet okoz. A vita mindig jó, feszültséglevezetésnek meg pláne. Mikor rápörögsz, hogy a másik mennyire, de meeennyire idióta, hogy az egészen nyilvánvaló dolgokat sem akarja látni, megérteni, elfogadni, és egyáltalán, az egészen elragadtatott hozzászólásokat eredményez a Zinternet legsötétebb bugyraiban, névtelenül acsarogva egymásra...

Jobb, mint akármilyen stresszűző játék vagy sport vagy akármi!:D

Persze, tegyük hozzá, hogy ilyenkor nem butának nézed a másikat. Tényleg az. Egyszerűen hülye. Például egy hívő ne akarja megmagyarázni nekem, hogy amiben ő HISZ, az igaz, csak én még nem látom/érzem, nem akarom befogadni Istent, ésatöbbi. Nyilván ugyanilyen idegesítő visszafelé is, de én legalább nem magát a hitét (mert a nem-hit is hit...) kritizálom (az amúgy is hasznos), hanem azt, hogy nem hitként kezeli, hanem abszolút igazságként.

Szerintem ilyen nem létezik, mindenkinek az az igazság, a valóság, amiben hisz, amit szeret és amitől fél, amit gondol a világról, mert ez formálja az életét. Mind felépítünk egy végtelenül szubjektív és személyes rendszert magunk köré a világ működéséről, ami általában, ha döcögve is, de működik, akár van benne Isten, akár nincs, de ez még nem jelenti, hogy egy másik... eszmerendszer, hitvilág szerint nem működne, még ha annak a másik világképnek a motorja full ellentétes is a miénkkel.. Ezért vannak mindig releváns érvek pro és kontra, és ettől lehet élvezni a vitákat, még ha hevesek is, feltéve, ha mindkét fél képes HASZNÁLNI az érveit...

Az a baj a hívőkkel, hogy ők ritkán képesek rá, az ateistákkal meg, hogy hajlamosak ezért nyeregben érezni magukat, és teljesen ostoba, működésképtelen ideológiával is szarrá alázni a másikat, két mondat után ellentmondva saját maguknak is, és ez megintcsak baromi vicces tud lenni. Már ha még nem vag felspannolva. Mert ha fel vagy, akkor aztán kő kövön nem marad...XD

2014. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Szerintem ebben a kategóriában nagyon sok rosszindulatú ember van, mind a vallásosak, mind az ateisták részéről...


félelmetes, milyen emberek vannak

2014. szept. 3. 23:58
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

Ne már, miért rosszindulat ez?

Mind a két fél jót akar, a vallásosak a lelkünk érdekében biztatnak, mi meg azt szeretnénk, ha észre térnének, hát nem rendesek vagyunk mindannyian?

Aztán meg a vallásnak volt kétezer éve, most nem akarom a máglyát, mint meggyőző érvet felemlegetni, hiszen azok az idők már elmúltak, most a változatosság kedvéért az ateisták is kifejthetik nézeteiket, már éppen ideje volt.

2014. szept. 4. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Salx Narval ***** válasza:
85%
Kedves kérdező, nagyon borúsan ítéled meg a helyzetet. Nem vagyunk mi sem jobbak, sem rosszabbak, más GY-K et látogatóktól. Meg kell tanulnod nem bosszankodni az általad nem tolerálható válaszokon és el kell viselni a stílustalan, butább, jelenlévőket is ahhoz, hogy élvezni tudd az oldal pozitívumait.
2014. szept. 4. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!