Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért léteznek még könyvtárak...

Miért léteznek még könyvtárak 2020-ban?

Figyelt kérdés

Ma már elavultak a könyvek, miért van mégis számtalan könyvtár 2020-ban?

Több ezer könyvet lehet birtokolni pdf formátumban egyetlen apró kis pendrive-on, míg a vele egyenlő mennyiségű régi könyv kitenne egy nagy raktárat, és csak porosodna. Ma már nem is nagyon van jó érv a papír könyvek mellett, szerintem újra kellene hasznosítani őket (akár kötelezően mindet, törvény által, ki tudja?), és a könyvtárak épületét pedig valami hasznossá átalakítani, ami nem csak a társadalomnak egy piciny hányadát tudja kiszolgálni, hanem mindenkit.

Én ezt úgy látom, hogy az egyik oldalon a könyvtárosokkal való empátia, míg a másikon a beszívható oxigén van. Hogyan tud még ma is valaki unirónikusan könyvtárakat akarni?



2020. júl. 19. 11:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Azért mert vannak olyanok mint én is akik jobban szeretik megfogni és olvasni lapozni a könyvet mintsem, hogy egy tablettel égessék ki a retinájukat

Egyébként is egy kézzel fogható igazi könyv szép ajándék annak aki szeret olvasni

2020. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel nem tudok egyetérteni. Én nagyon szeretek könyvtárba járni, kellemesek ott az energiák és fantasztikus érzés, hogy ennyi könyv vesz körül (könyveket gyűjteni is nagyon szeretek). Továbbá szükségem van arra, hogy a kezemben fogjam azt a történetet, amit olvasok. Számítógépen, tableten, telefonon nem is nagyon szeretek könyveket olvasni, hamar émelyegni kezdek.
2020. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Pont ugyanazért, mint eddig is. Papír alapú adathordozók tárolására, gondozására, feltárására, rendszerezésére, archiválására, adott esetben az olvasók számára hozzáférhetővé tételére.

Hogy vannak, akik szeretnek monitoron olvasni, nem érv amellett hogy ezt bárki másra is rákényszerítsék.

2020. júl. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
92%
Te nem jártál még egyetemre igaz? :) mert akkor alapból nem tetted bolna3 fel ezt a kérdést
2020. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Mert nem mindenki olyan ostoba és szüklátókörü, mint te!

Sok ember szeret papír-könyvet olvasni, egész más élmény, mint a digitális forma.

Másrészt a könyvtár nem csak arra való, hogy odamégy, lekapsz egy könyvet a polcról és hazaviszed, hanem lehet keresgélni, nézedödni, beleolvasgatni a könyvekbe, beszélgetni esetleg másokkal közben, szóval teljesen más, mint egy pendrive!

2020. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%

Az okos eszközök sosem fogják a papírt helyettesíteni. A könyvtárnak pedig van hangulata is.

Én szertetem a technikát, de a digitális oktatás káros.

2020. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Nekem van e-book olvasóm, szeretem is, de nincs meg minden könyv elektronikusan. Se szórakoztató irodalomból, se kutatási anyagokból.

Meg a könyvtárnak van egy fantasztikus hangulata, amit semmi se pótol, helyettesít.

2020. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

Mert rengetegen nem tudják használni a google t, kérdező, te se.

A nyaralást is be akarod tiltani, mert neten van róla video?

2020. júl. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon szeretek könyvtárban lenni, olvasgatni, keresgélni. Sok könyv csak ott érhető el, sem boltban, antikváriumban, sem digitálisan nincs meg.
2020. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Te hülye vagy.
2020. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!