Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikaiak megértik a...

Az amerikaiak megértik a sértőszándékú "feka" szó jelentését?

Figyelt kérdés
Részben eredhet a feketéből, részben pedig a fekáliára is utalhat, ami idegen szó. Vajon ismerik az amerikaiak?
2020. aug. 12. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem hallottam még a fekáliára utalni vele, szerintem semmi köze hozzá, simán csak a fekete szó eltorzítása. Egyébként a negro szó szintén feketét jelent, így mondhatjuk, hogy a nigger az megfelel a fekának.
2020. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

#1 pedig jelenti a sz*rt is, a negró meg egy cukorka ami igen, a szintén feka mert a feketét is jelenti.

A küszöbmajom viszont.... :D

2020. aug. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hallottad már bárkit is a feka szót használni a szar helyett? Vagy csak belemagyarázás, hogy a mi szavunk bizony kétszeresen sértő, mert nem csak a színre utal?
2020. aug. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
#3 kb gyerekként körülöttem mindenki. Nem vagyok hívő hogy belemagyarázzak dolgokba. Én csak a tényeket közlöm, de elég ha csak rákeresel neten.
2020. aug. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Feka nálunk Magyarországon egy családnév. Ennek ellenére a romàk nagy része megsértődik ezen, ha így hívod őket. A székletre nem utalsz ezzel. Tudtommal a Magyarországon élő négerek sem veszik jó néven, ha ez mondod rájuk.
2020. szept. 7. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ó.. ezt nem tudtam. Köszönöm :o
2020. szept. 16. 13:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, de a Negronak nem örülnek nálunk a külföldiek: [link]
2020. dec. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jajjj :D
2021. jan. 5. 01:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!