Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Angol nevet engedélyeznek...

Angol nevet engedélyeznek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Angol nevet engedélyezhetnek Magyarországon magyar szülőktől? Michelle -re gondoltam és nem kiejtés szerint anyakönyvezve, hanem így.
2020. aug. 13. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik szülö angol, akkor igen, egyébként nem.
2020. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Egyszerűen, hivatalosan nem lehet, mert nem így szerepel az MTA névjegyzékében:


[link]


itt Misell. ami rendkívül ronda, elismerem.


de van rá mód, hogy ezt megkerüld.

én néhány éve a keresztnevemet hivatalosan a német változat szerint anyakönyveztettem, ezt sose engedték volna "simán".


véletlenül én valóban német nemzetiségi vagyok, pontosabban a közeli felmenőim miatt egyébként is annak vallom magam, de lehetsz tiszta magyar is, ha nyilatkozol, hogy valamelyik Magyarországon elismert kisebbséghez/nemzetiséghez tartozol, illetve annak vallod magad, akkor az vagy és kész. ennek alapján kérheted, hogy a nemzetiséged helyesírása szerint anyakönyvezzenek hivatalosan egy keresztnevet.

(ezt több kör megtétele után tudtam meg)


tudomásom szerint sem az angol, sem a francia kisebbség nem számít hivatalosan elismert nemzetiségnek. de van egy jó hírem :)

a németeknél is van Michelle :)


[link]


[link]


szóval igazából, csak nyilatkozz, hogy német vagy, és kész.


elvileg így van.

2020. aug. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#2 nekem talán ük ük vagy szép szüleim bolgárok, viszont nem tudom, hogy a bolgároknál van e Michelle. Ha van, és bolgárnak vallanám magam akkor engednék? Mert az egyik nevem is megváltoztatnám, ez a gyerek kérdés csak egy példa volt, még fiatal vagyok hozzá XD

2020. aug. 13. 22:02
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Azért nert az egyik üknagyszülőd bolgár volt, te nem leszel az. Állampolgárság számít, és nem az, hogy az ük vagy szépnagyszülők milyen nemzetiségűek. Magyarországon magyar állampolgárként csak magyar nevet adhhatsz a gyermekednek, vagy külföldi nevet,de magyarul leírva. PL:

Lehet Jennifer de csak Dzseniferként.

Amúgy Michelle is adható de Misell névként.

2020. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezért mondtam, hogy Michellként szeretném nem Misellként
2020. aug. 13. 22:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bolgár nemzetiséghez tartozónak vallhatja magát, mindegy, milyen távoli a rokonság, és nem kell hozzá állampolgárság (a nemzetiségnek pont az a lényege, hogy az egyik ország polgára vagy, de a másikhoz is tartozol). Viszont állásfoglalást fognak kérni a bolgároktól (nem tudom, nagykövetségtől vagy nemzetiségi önkormányzattól), hogy van-e ilyen név náluk, és Michelle valszeg nincs.
2020. aug. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

a bolgárral az a baj, hogy cirill betűkkel kellene bejegyeztetni (megengednék, de a latin átírást is kellene egyidejűleg használni, ami megint Misell)


nem kellenek semmilyen ősök ahhoz, hogy bármilyen nemzetiségűnek tartsd vagy valld magad. ezért ajánlottam a németet, mert ott van Michelle. ha azt mondod, hogy mongol vagy, akkor ahhoz a kisebbséghez tartozol és kész, ezt mindenki maga eldöntheti. de erről nyilatkozatra nem kötelezhetnek (persze faramuci, a keresztnév miatt ezt meg kell tenni, de akkor se kötelezhetnek rá) népszámláláskor szokás anonim nyilatkozni erről. ezért említettem, hogy én véletlenül valóban német vagyok, mert ha az égvilágon semmi közöm nem lenne hozzájuk, akkor is vallhattam volna magam annak, hogy megkapjam a keresztnevet. a születésemkor nem engedték így anyakönyveztetni, és 33 évig a személyimben a magyar név volt, de mindig a nemzetiségi írásmód szerint használtam. aztán gondoltam egyet, mert nagyon zavart egész életemben, és megtaláltam ezt a lehetőséget. és tényleg úgy van a személyimben, ahogyan Magyarországon elvileg nem lehetne.


ezt a törvényt nézd meg (ezt most így hirtelen találtam, talán azóta már módosítottak rajta, de a törzsszöveget talán nem), főleg a második fejezet elejét.


"7. § (1) Valamely nemzeti, etnikai csoporthoz, kisebbséghez (a továbbiakban: kisebbséghez) való tartozás vállalása és kinyilvánítása az egyén kizárólagos és elidegeníthetetlen joga. A kisebbségi csoporthoz való tartozás kérdésében nyilatkozatra senki sem kötelezhető.


(2) A nemzeti és etnikai önazonossághoz való jog és ilyen kisebbséghez való tartozás vállalása és kinyilvánítása nem zárja ki a kettős vagy többes kötődés elismerését.


(...)


12. § (1) A kisebbséghez tartozó személynek joga van saját és gyermeke utónevének szabad megválasztásához, családi és utónevének anyanyelve szabályai szerinti anyakönyveztetéséhez és annak - jogszabályban meghatározott keretek között - hivatalos okmányokban való feltüntetéséhez. A nem latin írásmóddal történő bejegyzés esetén kötelező a fonetikus, latin betűs írásmód egyidejű alkalmazása is."


[link]

2020. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!