Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írnátok, javasolnátok olyan...

Írnátok, javasolnátok olyan online klubot, netes közösséget, amely (bármiben) csalódottaknak szól?

Figyelt kérdés
Kis magyarázat is kell, mert ez az ötlet többeknél nem lesz népszerű: ilyen klub éppen arra lenne jó és hasznos, hogy a tagok egymást bátorítsák, és jó tanáccsal, bárhogy segítsék! Ötleteket kérnék ehhez, köszönettel.
2010. aug. 4. 22:21
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Bocs, nem értek egyet, a sok csalódott ember pesszimista, sok pesszimista ember nem tud optimizmusra jutni. Nem erre van szükség, hanem arra, hogy az emberek önmagukban megtalálják azt, ami miatt optimisták tudnak lenni. Én is megtaláltam, pedig sokan mondták, hogy nem tudják, honnan van erőm, nekik nem lenne. Mindenkinek magának kell kijárnia az utat, de a pesszimizmus csak lehúz, nekem is volt olyan időszakom, amikor olyan emberekkel voltam körülvéve, akik ugyancsak sokat csalódtak, egyáltalán nem tett jót, sőt, káros volt.
2010. aug. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt a hozzáállást is értem. De a véleményem szerint, ha egy területen csalódott valaki, attól más területen még tud segíteni, és nem biztos, hogy mindenben pesszimista, lehúzó! Mindenki leginkább a saját gondját nem képes megoldani, de más témában lehet jó és hasznos, ebben biztos vagyok. És persze sok múlik a hozzáálláson, tenni akaráson! Tehát akkor: folytassuk a témát, és ne legyünk máris pesszimisták a hozzáállásban!
2010. aug. 4. 22:50
 3/5 Deark válasza:
Régebben működött "az élet üldözöttei" oldal. Chat-szoba is volt. Gondolkodok rajta, hogy újra kéne indítani.
2010. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudsz meggyőzni, mint írtam, voltam már ilyen körben és lehúzott az a hangulat, nem szabad. Másképp kell hozzáállni. Miből gondolod, hogy akik csalódtak, friss sebekkel, képesek másnak segíteni, amikor a saját bajukkal vannak elfoglalva? Nem képesek, amíg maguk nem tudnak talpra állni és túllépni, és optimistán látni a dolgokat, de akkor már nem hívják csalódottnak. Tilos ilyen klubot létrehozni, illetve Magyarország már hasonlít egy ilyen klubhoz, és nézz körül, tetszik, amit látsz az embereken? Nekem egyáltalán nem.
2010. aug. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyrészt leírtam már, hogy miből gondolom. Másrészt nem lehet mindekitől elvárni, hogy egyedül jöjjön ki a bajból, mert nem tud! Az nem úgy megy, hogy csak rajta múlik, ez téves, hiszen a környezetén, társán, másokon is múlik, akik nem biztos, hogy ebben segítően közreműködnek - és ez a szörnyű! A környezetét pedig nem tudja csak úgy megváltoztatni, lecserélni, eldobni az ember - persze vannak kivételek is... És nincs mindenkinek lehetősége mediátort, bárki szakembert fogadni, főleg, ha a másik fél ebben nem partner. Ha valaki pedig pontosan megírja, hogy ilyen közösséget létrehozni valóban tilos-e és miért, milyen jogszabály alapján, akkor elképedve elfogadom azt a hivatalos rendelkezést, és visszalépek.
2010. aug. 5. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!