Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észak-Angliát miért minősítik...

Észak-Angliát miért minősítik le olyan sokan, hogy munka is kevés illetve az emberek bunkók, ostobák, stb... szemben a déli országrésszel?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy rossz kategóriába tettem a kérdést, elnézést!


Nem csak a munkavállalás esélyei, fizetések érdekelnek (az is persze), hanem az észak-angliai embereket is sokan minősítik, sőt mintha fogalom lenne, hogy az ostoba, tanulatlan észak-angliai munkás, stb...


Ahogy nézem Leeds például (ami ugye északon van) az egyik legnagyobb város az országban és pénzügyi központ London után.

Brit honlapok szerint az életminőség, élhetőség szempontjából is jó helyeken végzett nagyvárosok között.


De vannak még nagyvállalatoknak, akár multinak is központjai az északi országrész más városaiban is.


Vagy Észak-Anglia leminősítése inkább a vidéknek, kisebb városoknak szól?


Köszi!



#Nagy-Britannia #Anglia #angliai élet #észak-anglia #élet angliában
2020. aug. 28. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű általánosítás.
2020. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Általánosítás?


Még ha csak az embereket minősítenék le talán.

Nem tudom.


Vagy esetleg félig valós információk elterjedtek és a neten fórumokon fel lett nagyítva és úgy alakult ki?

2020. szept. 6. 08:46
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Bevandorló szemmel így tűnhet, főleg amikor a magyarok nagy számban kimenetek munkát vállalni. Atadtak a tapasztalatokat majd ez terjedt el. Valóban egy friss bevandorlónak egyszerűbb lesz London vagy déli iparvarosban, vendeglatasban elhelyezkednie.

Angol szemmel viszont valóban pont fordítva van. Én is éltem Londonban, és az ottani emberek egyáltalán nem olyan barátságosak és udvariasak mint északon amiről híres az angol gentlemen. Rideg rideg és frusztráltak, a levegőben érezni lehet a feszültséget.

2020. szept. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!