Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az ha valakinek a...

Milyen az ha valakinek a szülei két különböző országból származnak? Mennyiben más az élete?

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 21:38
 1/7 anonim válasza:
Az enyém semmiben sem más.
2010. aug. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
két hazája van :)és több kultúrát megismer, na meg nyelvet is. sztem jó dolog. nekem a párom külföldi és szerintem a gyerekünknek nem lesz rossz dolga emiatt.
2010. aug. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Első vagyok. Anyukám makedón, apukám magyar. Nem tudok makedónul, sem görögül, rokonokat is csak egy-kettőt ismerek nyaralásból. A kultúrájukat sem ismerem. Ez a szülők hozzáállásán múlik. És egy nagy hazafi sem vagyok, egyik országé sem. :) Engem nem túlzottan érdekel hol lakok csak szeressem a helyet.
2010. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a ferjem kulfoldi, igy a mi gyerekeink ilyen helyzetben vannak. Szerintem a javukra valik abban az esetben, ha a szulok mindket nyelvet es kulturat apoljak. Vesziteni biztos, hogy nem veszit vele. A ferjem is ilyen csaladban nott fel es latom, hogy mennyivel szelesebb latokore van, mint sok mas embernek. Viszont sok szulo nem akarja vagy feladja a ketkulturas nevelest, igy sokan elvesztik a lehetoseget, hogy megtanuljanak konnyen egy masik nyelvet vagy megismerkedjenek egy mas kulturaval. A szulon mulik minden. Ha nem lusta es tanitja a gyereket, javara fog szolgalni.
2010. aug. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szerintem nekem egyáltalán nem más az életem. Én nagyon élvezem, pl.:

-vannak barátaim itt is, ott is

-ha nagyszülőkhöz megyek, akkor egyből külföldön nyaralok

-itt is, ott is tudok vásárolni így nem egyhangú a ruhatáram (lehet, hogy ez csak nálam szempont :D)

-szerintem szélesebb a látóköröm és nem félek megismerni idegen dolgokat

-sajnos nyelv témában nem jártam jól, mert annak ellenére, hogy szüleim két különböző országból származnak, mindketten magyarok.

Kevés negatív tapasztalatom van, de az is inkább az emberek szűklátókörűségéből fakad.

2010. aug. 6. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, olyasmin gondolkoztam, mint amit az első hozzászóló fejtegetett, hogy igazából melyik ország iránt érez nagyobb hazaszeretetet? vagy melyik neki AZ otthon? nem olyan mindha 2 dolog közt őrlődne?
2010. aug. 6. 10:03
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez szemely es szituacio fuggo. Aki x orszagban el es max. nyaralni megy a masikba, annak egyertelmuen az lesz az otthona, ahol el. Pl. a ferjem is ugy nott fel, hogy a szulei 2 orszagbol valok voltak, de csak egyik orszagban elt. Tehat nem tartja magat a masik orszagbol valonak es nincs hozza kotodese. Ha valakinek van lehetosege mindkettoben elni, akkor ott erosebb lesz a kotodes mindketto fele.
2010. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!