Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért volt divat a szocializmu...

Miért volt divat a szocializmusban a földgömb minden háztartásban ?

Figyelt kérdés

2020. szept. 2. 21:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Csak más a vetület. Pár éve egy "tudományos" fórumban volt arról vita, hogy miért görbék a repülési és hajózási útvonalak a térképen és elkezdtek mindenféle összeesküvés elméleteket szőni. A magyarázat egyszerű, a valóságban a Föld nem lapos, hanem csak 2D-ben olyan görbék a pályák. 3d térképen már minden a valósághoz közelebbi. A kontinensek is kicsit torzak 2d-ben, a valósághoz képest. Meg lehet nézni, Google Earth (3d) vs Google Maps (2d).
2020. szept. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
51%
Csak azért,hogy lássák a gyerekek milyen óriási a rózsaszín Szovjetunió.
2020. szept. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
12 , na az lehet .:)
2020. szept. 3. 08:09
 14/20 anonim ***** válasza:
62%

"a szocializmus idején mindenkinek volt otthon, nekünk is, mikor én is külön költöztem, persze eszembe sem jutott venni"


Akkor nekem sem.

Hanem most fogok, amikor mar van ket kisgyerekem, akik, ahogyan nonek, erdeklodnek a vilag irant.

Ha neked nincs gyereked, akkor ne vitatkozz ezen, ugysem fogod megerteni, miert veszunk pont most.

2020. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Nem vitatkozott senki, mondjuk ezzel az erővel én is irhatnám ,hogy ne vitatkozz vagy ha nem értesz egyet, ne ide kommentelj. Nem szeretem a finoman kioktató stilust, ne haragudj. ("úgysem fogod megérteni " )
2020. szept. 3. 11:16
 16/20 anonim ***** válasza:
Osszes eddigi kommentedbol sugarzott az ertetlenseg, ezert irtam.
2020. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha már nem lehetett csak úgy utazni, akkor képzeletben had lehessen.
2020. szept. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem baj kérdező,a tévhitek ellen nincs észérv. Felszínes hasonlóságok alapján sok mindent lehet összehozni, szerzőjük ragaszkodik ehhez, hiszen más nincs neki.

Te szerettél volna megtudni valamit állítólag. Ezért kérdeztél. És nem fogadsz el a magadétól eltérő álláspontot. Sőt, kioktatod az illetőket. Ezért szükségtelen neked válaszolni.

2020. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Na kérdező nekem meg volt földgömböm, pedig kétezres vagyok, sőt az öcsémnek még most is van. Az hogy neked, meg nekem mi volt csak anekdotikus érvelés, nem cáfol, vagy igazol semmilyen nagyszabású dolgot.


Szerintem az sem az ok, hogy így láthatták mekkora a USSR, hiszen a torzulás miatt lapos térképen még nagyobbnak is látszik, mint földgömbön, mivel nem az egyenlítőn van.


Szerintem is az internet az oka. Az pedig, hogy miért ezt használták térkép helyett, pedig úgy gondolom azért volt, mert ez helytakarékosabb, mint egy kiterített atlasz, lehet vinni magaddal egyik szobából a másikba könnyen, ha akarod és egyszerűen jobban is néz ki. Tehát volt egy divat aspektusa is a dolognak. Lehetett benne lámpa, fel is lehetett lógatni, lehetett benne tárolni dolgokat. Összességében egy előnyösebb és szebb megoldás. Az internettel viszont sokkal könnyebben és részletesebben meg lehet nézni a föld térképét, ha valakit érdekel valaminek az elhelyezkedése.

2020. szept. 4. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Most esett le a szocializmus (most nemzeti szocializmus) és a földgömb kapcsolata:

[link]

Tudom, lassú vagyok.

2020. nov. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!