Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek az embernek...

Szerintetek az embernek alapvetően vannak jogai?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem így, mert valahol nekünk csak azzal szabadna foglalkoznunk, hogy egy élhető jövőt biztosítsunk a következő generációknak.És a következő generációknak ugyan így kéne tenni.Tehát ha levezeted ezt, konkrétan nincs joga az embernek.Véleményeket előre is köszönöm.
2020. szept. 27. 08:29
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
48%
"csak azzal szabadna foglalkoznunk, hogy egy élhető jövőt biztosítsunk a következő generációknak" - ez egy magasztos mese. A biológiai ösztön az első helyre az önfenntartást teszi. Ennyi.
2020. szept. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
100%

Az első két állításodból semmilyen szinten nem következik a második.


Példa:

1. nekem valamiért csak házak építésével szabad foglalkoznom 2. a gyerekemnek is csak házak építésével szabad foglalkoznia


Tehát (????) ha ezt levezetem (?????) akkor nekem nincs jogom pl a biztonságos munkavégzéshez?


Arról nem is beszélve, hogy a kiinduló állításod is téves.

2020. szept. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 A kérdező kommentje:

A ház építése egy élhető jövőt céloz meg.

De mondjuk ,pazarlás hogy igényes életet éljünk, vajon van e jogunk?Úgy értem ,hogy van jogunk pazarolni, ami a jövő generációinak életét biztosíthatja?

Van jogunk a kényelemhez?

Nem csak a leglegszükségesebb dolgokat kéne csak magunkhoz venni?

2020. szept. 27. 08:50
 4/52 A kérdező kommentje:

Tehát ha lesz egy gyerekem,melyik a fontosabb?

A jelenlegi kényelmünk, vagy a gyerekem jövője?

Ha ezt megvizsgálom, nincs jogom semmihez, csak ahhoz ,hogy egy élhető jövőt biztosítsak a következő generációknak.És csak alapvető szükségletekre vagyok jogosult.

2020. szept. 27. 09:09
 5/52 Mansour ***** válasza:
Szerintem ez nem jog, hanem morál kérdése. Úgy tudom, senki nem deklarálta még jogellenesnek azt, hogy feléld az erőforrásokat a következő generációk elől, akár egyéni, akár társadalmi szinten. Viszont mélységesen erkölcstelen, szerintem is.
2020. szept. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:

"Ha ezt megvizsgálom, nincs jogom semmihez, csak ahhoz ,hogy egy élhető jövőt biztosítsak a következő generációknak"


Ha szerinted neked csak ehhez van jogod, akkor hajrá. Köttesd ki az internetet, ne vegyél új mobilt, ne ülj autóba, ne vásárolj csomagolt terméket, ne egyél húst stb.


A "szétkúrom a világot" és a te "okoskodok itt egy sort és aszkéta leszek" életvitel között van még néhány átmenet.

2020. szept. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Mansour ***** válasza:

"A "szétkúrom a világot" és a te "okoskodok itt egy sort és aszkéta leszek" életvitel között van még néhány átmenet."

Van, de ebben a kérdésben pont nem az arany középút az ideális megoldás. Alapból persze az lenne, én mindenben a középút elvét vallom, csakhogy itt már annyira átlendült az inga a "szétkúrom a világot" szélsősége felé, hogy a ideális középhez az aszkéta életvitel felé közeledéssel tudunk csak visszatérni.

Szóval ritkán vegyél új mobilt, ha megteheted, ne ülj autóba, minél kevesebb csomagolt terméket vásárolj, kevesebb húst egyél, stb. Kezdetnek már ez is sokat segítene.

2020. szept. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:

Hát az ,hogy konkrétan jogilag nincs előírva, még valahol tény, hogy nekünk nincs jogunk követelőzni.És mind az amit már kényelemre pazarolunk ,a következő nemzedékeket illeti.

Kedves 6.os.Nem értem mit vagy így rám cuppanva.Ez egy olyan oldal ahol kérdez felelet van.Nem értem miért sértegetsz.

Amúgy nincs autóm, internetem,de még tvm sincs.Egyedül mobilom van.Abból is a legolcsóbb fajta.Divatozni se szoktam.

Jelenleg még bolti árut veszek, de a közeljövőmet arra próbálom irányúlni,hogy amit csak tudok,saját kezüleg termeljem meg.

Amúgy csak kérdezősködöm, ki hogy gondolja mind ezt,de fura módon sok ember duhkitörésbe kezd egy ilyen kérdés után.

2020. szept. 27. 12:47
 9/52 anonim ***** válasza:

Összekevered a dühkitörést azzal amikor valaki meglepődik, hogy egy másik ember milyen ostobaságot kérdez.


Ha szerinted neked nincs jogod semmihez akkor csak így tovább. Persze a ruhák amiket hordasz, az étel amit eszel, a technológia amit használsz, az infrastruktúra ami kiszolgál az mind egyfajta kizsákmányolás eredménye de van aki szeret mártír-ártatlanost játszani...

2020. szept. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:

Neked öcsém újra kéne járni a óvodát.Annyi baromságot írsz a képzeletbeli barátoddal együtt, hogy má fára mászok tőled:))

Gratulálok hozzátok!

Jövőre is szeretettel várlak benneteket!:D

2020. szept. 27. 20:58
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!