Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek Spanyolorszá...

Mi a véleményetek Spanyolországról és a spanyol kultúráról?

Figyelt kérdés

2020. szept. 30. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Spanytasztikus!
2020. szept. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8%
Nekem cigányos
2020. szept. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én oda vagyok a kultúrájukért személy szerint, főleg azért, mert olyan változatos. A Galicia hagyományok például teljesen eltérnek az andalúziai hagyományoktól vagy azoktól, amik Cataluña-ban vannak például. Összességében viszont az életvidámság, a pozitívitás nagyon jó tulajdonságuk az ottani embereknek (a magyarok tanulhatnának tőlük). A nyelv is gyönyörű véleményem szerint, különböző nyelvjárásai vannak az országon belül, valamint vannak más nyelvek is Spanyolországban, mint a katalán, a gallego vagy a baszk, amik regionálisan beszélt nyelvek, de szintén nagyon érdekesek. Szerintem a spanyol tájak is lélegzetelállítóak a Kanári szigetek és a Baleár szigetek tengerpartjaitól kezdve a Sierra Nevada havas csúcsain át a galiciai "rías"-ig.
2020. okt. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Azt gondolom, hogy tényleg kár érte, hogy a közel-keleti és az afrikai bevándorlók túlszülik őket.

Egy szép nyelv, egy fejlett ország, gazdag történelemmel, liberális gondolkodású nemzettel, mindezt úgy, hogy náluk ez nem fonódott össze az egyház ellenességgel.

2020. okt. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Ahogy 3-as írja, nagyon változatos, színes.


De nincs olyan, hogy spanyol kultúra. Ha megkérdezed tőlük, milyen nemzetiségű, senki nem fogja azt mondani, hogy spanyol. Baszk vagyok, katalán, stb.

2020. okt. 3. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De miért van ez?
2020. okt. 3. 17:12
 7/7 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert az egységes Spanyolország előtt több királyság uralkodott az Ibériai félszigeten, más más nyelvvel és kultúrával. Aztán, a katolikus Castilla bizonyult a legerősebbnek és idővel ahogy terjeszkedett bekebelezte a többi királyságot is. Ezért van az, hogy Spanyolország kulturálisan ilyen változatos és mindig elég nagy autonómiát biztosított a különböző nemzetiségeknek (kivéve a Franco rendszerben természetesen). Ennek egy árnyoldala a különböző nemzetiségek függetlenségi törekvései (lásd az egykori ETA és az utóbbi évek fejleményei Catalunya-ban).
2020. okt. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!